• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Skype 4 beta

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
128
123
Битола
Според она што е кажано за Скајп 4, кој е прилагоден за Видео повици, јас не би го користел пошто стварно немам никаква потреба од истиот. Но дефинитивно изгледа супер распоредот и преуредувањето на GUI-то, но само оној кој (ќе) го користи може да каже дали се функционално како што е и естетски.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Во моментов правам Uninstall на скајп 4.
За чат не е баш добар, освен звукот на примена порака не дава нотификација кој ти пишува, треба да бараш во контактите...не ми се допаѓа
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Јас сношти го инсталирав штом го прочитав постот. Стварно е многу различен од Skype-овите што беа до сега. Наизглед излгледа многу штосен и се али не е многу практичен, особено делот(прозорчето) кај што се допишува(chat) :ermm::chudenje:
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Мене лично многу ми се допаѓа, а инаку Skype го користам уште кога излезе 2003 во лето. Инаку skype 4.0 излезе уште 20 Јуни. И е фантастичен со подобрен видео квалитет и аудио разговор и среден дисплеј, а исто така си има и светлосен сигнал односно трепка Conversation tab кога има нова порака итн..Прегледен е и нема потреба веќе од барање низ менија бидејќи се е на едно место. Се разбира ова е само мое мислење , па секој друг со свое мислење нека повели. И пробајте ја новата верзија на Skype. Шема е :D

http://www.nevillehobson.com/2008/06/20/focus-on-the-conversation-not-the-medium-with-skype-4-beta/
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Според изгледот навистина изгледа супер иначе Скајп подолго време користам и навистина се синоним за квалитет и функционалност што значи кога ќе излезе финалната верзија ќе има и значителни подобрувања во перформансите
 

PreciOus^

Intern
6 август 2008
1
0
www.softverskiresenija.com
Сега го симнав и користам го околу 5-10 мин. Многу е попрегледен, а и се што е ново е интересно, па ке видиме како ке се покаже. :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
На слика супер изгледа,сеа ке го симнам,да видам каков е.:)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Тие што го пробаа:
- какво е видеото, дали е поквалитетна сликата од МСН,
- каков е квалитеот на звукот???
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.268
Членови
31.480
Огласи
19
Најнов член
moka77
На врв Дно