• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Skype 3.8 најавува подобрување на звукот

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Бета верзијата на Skype 3.8 за Windows нуди опции за редукција на шумот од позадина и неколку други подобрувања во поглед на аудио квалитетот.
Новите опции го редуцираат каснењето на звукот, прекини во конверзацијата, прекинување на врската а исто така се поедноставуваат подесувањата на слушалките и другиот аудио хардвер.
Другите новини на Skype 3.8 се следните:
Other changes in the beta include hiding the initiator's profile picture in authorisation requests (the picture can be revealed on request), updates to the Internet Explorer and Firefox add-ons, and several bug fixes, several concerned with video calls (eg, high quality video is now supported on Intel Core 2 Duo E8200 CPUs).
Извор: iTWire.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно