1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Skylake конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од nikigo, 23 Јануари 2019.

Тагови:
 1. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  262
  269
  6 Март 2013
  Машко
  - На продажба е конфигурација со следните делови

  MB Gigabyte GA-Z170x-Gaming 3
  Интел i5-6400
  2х8GB HyperX DDR4 2133Mhz
  MSI GTX 970 4GB
  SSD Samsung 850 EVO 250GB
  3TB HDD Seagate Barracuda
  Cooler Master RS-500-ASAB GX-Lite
  Куќиште генеричко слика
  33000денари
  - Во комплет со 26" Samsung T260HD 1920x1200 (слика) и тастатура SteelSeries m750 и Bloody V5M слика цената е 43000 денари
  - деловите немаат гаранција
   
  darex6969, olikomerc и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 2. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  262
  269
  6 Март 2013
  Машко
  Нова цена 31000 (41000) денари
   
  На darex6969 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  262
  269
  6 Март 2013
  Машко
 4. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  262
  269
  6 Март 2013
  Машко
  30000денари фиксно
   
Слични теми
 1. shifty
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,400
 2. ARMac
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  617
 3. boro1
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,759
 4. Вајкинг

  Позајмица Skylake CPU

  Одговори:
  2
  Прегледи:
  391
 5. SpiritBond

  Проценка Skylake PC Delovi

  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,313
Вчитување...

Сподели

Вчитување...