1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позајмица Skylake CPU

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Вајкинг, 9 Мај 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  990
  1,205
  9 Јуни 2015
  Машко
  правев конфигурација за еден другар, и споив Z170 матична со kaby lake i5 7500. притоа заборавив дека ќе треба BIOS update и сега имам проблем :D
  доколку некој има skylake процесор и може да ми го позајми на 30 минути за услугата ќе биде награден со 300 денари.
   
  Последна промена: 9 Мај 2018
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,323
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Сакаш ли замена за i5 6400 (или може 6500) и 500 ден доолата?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  990
  1,205
  9 Јуни 2015
  Машко
  #позајмено
  Поздрав до зотеброс
   
  На borcep и Banjifiko им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...