• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Скрипта за попап во самиот прозорец

  • Ја почнал/а темата
  • #1

leopard

Intern
13 март 2008
60
5
Ми треба јава скрипта што ке отвара поп ап прозор на самата страница како што е тука
http://www.1stoppopup.com/
Или пак нешто слично.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

leopard

Intern
13 март 2008
60
5
Леле бе луѓе никој незнае?:zbunet3:
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Па на самата страна имаш Popup Creator. Направи си таму и ке ти го дадат кодот.
 

glavince

Intern
9 мај 2008
11
2
Еве ти една за без париHTML:
<div id="popup" style="width:100px; height:100px; position:absolute; margin:100px 50%; background-color:red; display:none">
<a href="#" onclick="javascript:(document.getElementById('popup').style.display = 'none')">iskluci popup</a>
</div>
<a href="#" onclick="javascript:(document.getElementById('popup').style.display = 'block')">popup</a>
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,881
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно