1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SKRILL > Payoneer или кеш - услуга некој?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од bilokoj, 29 Април 2018.

 1. bilokoj

  bilokoj
  Intern

  97
  8
  1 oктомври 2007
  Портебна ми е услуга ако некој користи Skrill Ми треба да повлечам пари од скрил > кеш или на некоја сметка како Payoneer...
   
 2. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  223
  127
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Да не отварам тема па тука..

  Дали ќе можам да примам пари на Skrill ако сум ставен у МК? И после дали ќе можам да си ги префрлам на картица?

  П.С. Овие опции ги имам


  Screenshot_2.png
   
  Последна промена: 28 Мај 2020
 3. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  981
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
  Од она што ми кажуваат луѓе, Македонија нема веќе опција за повлекување пари на картичка/банка од Скрил.

  Ако не најдеш начин да ги повлечеш, пиши ми, ќе ти завршам работа да ти ги исплатам тие што ги имаш на Скрил.
   
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Bank Transfer
  Coinbase
  Bitcoin
  Ethereum
  PayPal
  Овие опции може да ти ги извадам средствата.
   
 5. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  223
  127
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Ништо веќе покренав процес со рефунд ориџинал пејмент.. сајтов е леџит али е во бета и е катастрофа затоа барав "побрзи" опции
   
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Во ред ако има некој проблем и ти треба друга опција пиши ПП.
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ketran

  Ketran
  Intern

  5
  1
  9 Март 2020
  Машко
  Незанимавање
  А може ли скрилл да го поврзам со блокирана картичка од извршител и да си купувам онлајн без проблем?


  Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving. *Albert Einstein*
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  981
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
  [​IMG]
   
  На fuzzjaw, Daniel86, itstheigyg и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,084
  9 Декември 2015
  Машко
  Каква е таа блокирана картичка? Веројатно мислиш трансакциска. Зависи како ти е блокирана сметката. Ако ти се одзема дел од плата, тогаш би требало да можеш.
   
 10. Ketran

  Ketran
  Intern

  5
  1
  9 Март 2020
  Машко
  Незанимавање
  Друже ако не знаеш нема потреба да билдаш постови,еве и ти може ќе научиш дали може или не....


  Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving. *Albert Einstein*

  Блокирана трансакциска во тоа не можам да користам картичка за на банкомат итд...е сега јас парите нема да ги повлекувам од скрилл на сметка но ќе купувам на нет,па ме интересира дали би имал проблем..дали игра улога картичката блокирана?


  Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving. *Albert Einstein*
   
  Изменето од модератор: 2 Јуни 2020
 11. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,673
  4,124
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  АКо е картичката блокирана тогаш е бескорисна , можеш да префрлеш пари на нејзе ама нема да можеш за ништо да ги користеш.
   
  На Ketran му/ѝ се допаѓа ова.
 12. whiterabbit

  whiterabbit
  Gaining Experience

  64
  68
  20 Мај 2020
  Машко
  Нема врска блокираната картичка, едноставно не ги повлекувај парите од Скрил на картичка, директно плаќај со скрил.
   
 13. Ketran

  Ketran
  Intern

  5
  1
  9 Март 2020
  Машко
  Незанимавање
  Добро а за верификацијата скрилл од картичка повлекува 1-2$ и ги префрлува на скрилл? Ако е блокирана не може да повлече 2$ и не може да ме верификува?


  Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving. *Albert Einstein*
   
 14. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  223
  127
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Бара да направиш депозит за да се верификуваш, не ми текнува колку точно

  Иначе побарај кај е опцијата на форумов и стај си го цитатот во потпис..
   
  На Ketran му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,084
  9 Декември 2015
  Машко
  На пријател на кого му е блокирана сметка и му стига плата секој месец (му се одзема автоматски третина) може да му пуштам пари и тие пари не му се одземаат. Зависи како ти е блокирана сметката.
   
  На Ketran му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ketran

  Ketran
  Intern

  5
  1
  9 Март 2020
  Машко
  Незанимавање
  Комплицирано ко нашава држава е работата
  Него ги префрлив на друг скрилл парите
  На кои страници као алиекспрес подржуваат скрилл паќање? Кај можам да купувам дрангулии ,ако може помош...
  Фала многу знам дека смарам како кољо
   
 17. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,084
  9 Декември 2015
  Машко
  На Ketran му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester

Сподели

Вчитување...