Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

СКРИЛ

Starr

Gaining Experience
30 декември 2017
142
76
Како е можно ова? Пробувам да уплатам пари на Скрил преку Стопанска банка и не може, звонам таму и ми викаат БАНКАТА НЕ ДОЗВОЛУВА НИТУ ПРАЌАЊЕ НИТУ ПРИМАЊЕ НА ПАРИ ПРЕКУ СКРИЛ , кога бев во НЛБ немаше проблем. Што е ова чудо сега? Дали дечкото оператор не знае нешто точно или пак вистина е? Пробувам да извадам пари преку Скрил, преку Стопанска, а за да извадам треба прво депозит евро да направм, и не ми дава! Искуства ве молам?
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
747
680
дали имаш Payoneer картичка?
Како е можно ова? Пробувам да уплатам пари на Скрил преку Стопанска банка и не може, звонам таму и ми викаат БАНКАТА НЕ ДОЗВОЛУВА НИТУ ПРАЌАЊЕ НИТУ ПРИМАЊЕ НА ПАРИ ПРЕКУ СКРИЛ , кога бев во НЛБ немаше проблем. Што е ова чудо сега? Дали дечкото оператор не знае нешто точно или пак вистина е? Пробувам да извадам пари преку Скрил, преку Стопанска, а за да извадам треба прво депозит евро да направм, и не ми дава! Искуства ве молам?
 

Starr

Gaining Experience
30 декември 2017
142
76
дали имаш Payoneer картичка?
Nemam
Мислењето е автоматски споено:

дали имаш Payoneer картичка?
Парите можам да ги извадам само преку Скрил. Еден дечко има пишано дека вадел преку Скрил преку Стопанска банка, зошто мене ми рекоа не може незнам
 

Starr

Gaining Experience
30 декември 2017
142
76
Пробав и до дебитна од НЛБ да направам депозит и не може и со неа. Сега имам рестрикција и бараат bank statement на латиница, а нашите се на кирилица, Колку комплицирано го направиле ова, човек да се откаже од користење на и на Скрил и на се. Помош? Што се случува. дали сте имале ваков проблем? Чаре?
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.716
3.570
Официјално неможе да користиш, се тоа што ти е препорачано е сива зона што може да работи, а може и не. Чаре, ќе почекаш да стане достапно за Македонија.
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
747
680
Nemam
Мислењето е автоматски споено:


Парите можам да ги извадам само преку Скрил. Еден дечко има пишано дека вадел преку Скрил преку Стопанска банка, зошто мене ми рекоа не може незнам

можеш да ги префрлиш од скрил на пејонир, затоа прашав
 

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
417
328
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston A2000 250GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Да не отворам нова тема, најповолен начин за префрлање на кеш од Хрватска на сметка во Македонија?
Околу 2500-3000 евра
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.513
5.791
Да не отворам нова тема, најповолен начин за префрлање на кеш од Хрватска на сметка во Македонија?
Околу 2500-3000 евра
Боље да отвориш зашто ова нема врска со Скрил. Инаку Erste наводно дава вадење на пари на банкоматите од групацијата без провизии. Успешно пробано со Шпаркасе картичка во Хрватска, обратно не е пробано :)
 
Последна промена:

spytronicmk

Gaining Experience
4 август 2017
125
62
Стопанска банка има некој начин на работење (или регулативи) каде што не соработуваат со такви пејмент процесори и сервиси и ќе ти ги блокираат сите трансакции. Така да ако планираш да користиш картичка за тоа барај си друга банка Тутунска/Комерцијална.

Поздрав :)
 

kebe

Gaining Experience
29 март 2012
254
225
Да не отворам нова тема, најповолен начин за префрлање на кеш од Хрватска на сметка во Македонија?
Околу 2500-3000 евра
Пробај со меѓународен пренос меѓу банки СВИФТ. Треба да си отвориш девизна сметка во македонска банка.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.513
5.791
Bankomati Erste grupe
Bezbrižno putujte diljem Europe jer svojim Erste debitnim karticama možete bez naknade podizati novac na bankomatima Erste grupe
..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.240
Мислења
977.199
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно