1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Скриен број ?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од MIDNIGHT WALKER, 10 Април 2009.

1. MIDNIGHT WALKER

MIDNIGHT WALKER
    Intern

338
    8
    23 Јули 2007
    Имаше многу дискусија на форумов на оваа тема, ама никој не дава конкретни совети како да се открие скриен број кој те повикува посебно на припејд. Ако некој знае одговор нека каже

2. zlatkogv

zlatkogv
    Intern

206
    6
    5 Декември 2007
    Има опција да се предплатиш со одредена сума на пари што не е толку голема, некаде максимум до 400-500 денари, мислам и космофон и т-мобиле ја имаат оваа опција, и по уклучување кој и да ти врти со скриен број, тебе ти го покажува.

Не ја користам оваа опција, имам само слушнато, така да неможам да ти кажам со сигурност

3. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    Освен ако не примаш закани и такви чуда тешко дека ќе го откриеш скриениот број (поготово ако немаш врски у мобилниот оператор), со судски налог само можеш да видиш кој ти ѕвони со скриен број.

4. Supporter

Supporter
    Gaining Experience

850
    141
    31 Август 2008
    Космофон и Т-Мобиле ја имаат можноста да ти покажува и со скриени број ама се наплаќа. Ти препорачувам ако имаш некој другар што ја има опцијата направи пренасочување на повиците кон него и ќе го гледаш бројот. :)

5. AMD_fan

AMD_fan
    Gaining Experience

3,646
    138
    10 ноември 2007
    Машко
    Во пост пејд може со претплата од 200 денари (Т-Mobile) да ги гледаш скриените броеви. Кај другите оператори не знам колку е претплатата. Исто така не сум сигурен дека на припејд може да се активира оваа услуга. Мислам дека не може. :)

6. MIDNIGHT WALKER

MIDNIGHT WALKER
    Intern

338
    8
    23 Јули 2007
    За постпејд знам дека може, ама прашав во Космофон и ми рекоа дека за припејд не може. Што значи дека преку операторот не можам да откријам.

7. angel485mk

angel485mk
    Gaining Experience

267
    60
    26 Март 2008
    Машко
    И во припејд може на Т-mobile цената е 200 деанри за еден месец.

8. MIDNIGHT WALKER

MIDNIGHT WALKER
    Intern

338
    8
    23 Јули 2007
  9. AMD_fan

AMD_fan
    Gaining Experience

3,646
    138
    10 ноември 2007
    Машко
    А бре луѓе......
    Нели е наједноставно да се јавите во Центрите за корисници и да си прашате? Џабе тука само лупаме на памет, може - не може. Јавете се и прашајте си. Операторите најточно ќе ве информираат. Еве ги телефоните доколку некој не ги знае:

T-Mobile - 070 122
    Cosmofon - 075 124
    VIP - 077 1234

Јавете се и прашајте доколку сакате ТОЧНО и СИГУРНО да бидете информирани од релевантен извор а не од рекла - кажала. :ha:

2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
  10. MIDNIGHT WALKER

MIDNIGHT WALKER
    Intern

338
    8
    23 Јули 2007
    Јас се извинувам, ама мислам дека добро прашав дали некој знае друг начин да се види скриен број, оти во Инфо центарот на Космофон ми рекоа дека за припејд немаат таква опција

11. AMD_fan

AMD_fan
    Gaining Experience

3,646
    138
    10 ноември 2007
    Машко
    Не мислев на тебе конкретно MIDNIGHT WALKER. Мислев на сите учесници во дискусијава кои лицитираа може - неможе да се открие број.
    Инаку освен опцијата да го пренасочиш повикот кон некој што ја има активирано оваа услуга, друга опција не знам.

12. angel485mk

angel485mk
    Gaining Experience

267
    60
    26 Март 2008
    Машко
    Епа за tmobile јас прашав кај нив,па кажав овде на форумот дека може,а ти што се толку фураш?

13. AMD_fan

AMD_fan
    Gaining Experience

3,646
    138
    10 ноември 2007
    Машко
    Јас не се фурам воопшто. Ти си еден од тие на кои се однесуваше мојот пост. Ти велиш дека на припејд на T-Mobile може да се активира услугата за прикажување на скриен број. Е па господине на припејд НЕ МОЖЕ. За потврда на ова, јас лично сега разговарав со оператор во Контакт центарот на T-Mobile и ме информираа дека на припејд не може да се активира оваа услуга. Баш поради тоа реков наместо напамет да лицитирате тука може - не може, најдобро да се праша кај мобилниот оператор. :ha:

Слични теми
  1. D
    Одговори:
    8
    Прегледи:
    2,241
  2. Тони
    Одговори:
    34
    Прегледи:
    33,750
  3. pilch@rd