1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Скриен број ?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од MIDNIGHT WALKER, 10 Април 2009.

 1. MIDNIGHT WALKER

  MIDNIGHT WALKER
  Intern

  338
  8
  23 Јули 2007
  Имаше многу дискусија на форумов на оваа тема, ама никој не дава конкретни совети како да се открие скриен број кој те повикува посебно на припејд. Ако некој знае одговор нека каже
   
 2. zlatkogv

  zlatkogv
  Intern

  206
  6
  5 Декември 2007
  Има опција да се предплатиш со одредена сума на пари што не е толку голема, некаде максимум до 400-500 денари, мислам и космофон и т-мобиле ја имаат оваа опција, и по уклучување кој и да ти врти со скриен број, тебе ти го покажува.

  Не ја користам оваа опција, имам само слушнато, така да неможам да ти кажам со сигурност
   
 3. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Освен ако не примаш закани и такви чуда тешко дека ќе го откриеш скриениот број (поготово ако немаш врски у мобилниот оператор), со судски налог само можеш да видиш кој ти ѕвони со скриен број.
   
 4. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Космофон и Т-Мобиле ја имаат можноста да ти покажува и со скриени број ама се наплаќа. Ти препорачувам ако имаш некој другар што ја има опцијата направи пренасочување на повиците кон него и ќе го гледаш бројот. :)
   
 5. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Во пост пејд може со претплата од 200 денари (Т-Mobile) да ги гледаш скриените броеви. Кај другите оператори не знам колку е претплатата. Исто така не сум сигурен дека на припејд може да се активира оваа услуга. Мислам дека не може. :)
   
 6. MIDNIGHT WALKER

  MIDNIGHT WALKER
  Intern

  338
  8
  23 Јули 2007
  За постпејд знам дека може, ама прашав во Космофон и ми рекоа дека за припејд не може. Што значи дека преку операторот не можам да откријам.
   
 7. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
  И во припејд може на Т-mobile цената е 200 деанри за еден месец.
   
 8. MIDNIGHT WALKER

  MIDNIGHT WALKER
  Intern

  338
  8
  23 Јули 2007
 9. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  А бре луѓе......
  Нели е наједноставно да се јавите во Центрите за корисници и да си прашате? Џабе тука само лупаме на памет, може - не може. Јавете се и прашајте си. Операторите најточно ќе ве информираат. Еве ги телефоните доколку некој не ги знае:

  T-Mobile - 070 122
  Cosmofon - 075 124
  VIP - 077 1234

  Јавете се и прашајте доколку сакате ТОЧНО и СИГУРНО да бидете информирани од релевантен извор а не од рекла - кажала. :ha:
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 10. MIDNIGHT WALKER

  MIDNIGHT WALKER
  Intern

  338
  8
  23 Јули 2007
  Јас се извинувам, ама мислам дека добро прашав дали некој знае друг начин да се види скриен број, оти во Инфо центарот на Космофон ми рекоа дека за припејд немаат таква опција
   
 11. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Не мислев на тебе конкретно MIDNIGHT WALKER. Мислев на сите учесници во дискусијава кои лицитираа може - неможе да се открие број.
  Инаку освен опцијата да го пренасочиш повикот кон некој што ја има активирано оваа услуга, друга опција не знам.
   
 12. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
  Епа за tmobile јас прашав кај нив,па кажав овде на форумот дека може,а ти што се толку фураш?
   
 13. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Јас не се фурам воопшто. Ти си еден од тие на кои се однесуваше мојот пост. Ти велиш дека на припејд на T-Mobile може да се активира услугата за прикажување на скриен број. Е па господине на припејд НЕ МОЖЕ. За потврда на ова, јас лично сега разговарав со оператор во Контакт центарот на T-Mobile и ме информираа дека на припејд не може да се активира оваа услуга. Баш поради тоа реков наместо напамет да лицитирате тука може - не може, најдобро да се праша кај мобилниот оператор. :ha:
   
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,241
 2. Тони
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  33,750
 3. pilch@rd
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,003
 4. vukasin
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  857
 5. D3N1EL
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,694
Вчитување...

Сподели

Вчитување...