• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Скриен Број

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
Баш ме интересира дали можи да се открие бројот кога некој ке ти ѕвони со скриен број т.е со #31#...?
 

ajvar

Intern
19 август 2008
297
6
Мислам дека може но за тоа треба да се јавиш кај својот оператор
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
јас прашав во cosmofon и ми рекоја дека не може да се открие никако освен да се пријави во полиција доколку некој ти се заканва.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
јас прашав во cosmofon и ми рекоја дека не може да се открие никако освен да се пријави во полиција доколку некој ти се заканва.
истото и мене ми го рекоја во космофон дека немале увид во дојдовните повици
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
891
70
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Е ова нешто ми е чудно....Како може операторот да нема увид, а полицијата да има? Полицијата ќе се распраша кај операторот ако некој се заканува не обратно:). Ова е тактички изиграно од страна на операторот затоа што тие не можат на секого да бараат кој им ѕвонел со скриен број, денес мноооогу ѕвонат така...
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Операторот има увид, меѓутоа не ги дава податоците на трети лица без налог.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Како што кажа колегата sojic, без полициски налог никако не можеш да видиш кој ти ѕвонел со скриен број. Инаку мислам дека некои телефони поддржуваја да се јавиш на бројот кој ти вртел со скриен број :)
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Во T-mobile мислам дека бива, но под еден услов, ако си на претплата и треба да платиш некоја сума од 200ден. и потоа тие што ѕвонат со скриен бр. ги гледаш :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,400
1,118
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Од Т-мобиле имаше во претплата да направиш никој да не може да ти скрие број т.е. да можеш да ги гледаш сите. Ама за тоа се плаќаше (мислам) 1.000денари месечно. Тоа беше пред 1-2 години. Најверојатно уште важи.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Од Т-мобиле имаше во претплата да направиш никој да не може да ти скрие број т.е. да можеш да ги гледаш сите. Ама за тоа се плаќаше (мислам) 1.000денари месечно. Тоа беше пред 1-2 години. Најверојатно уште важи.
Беше 1000 ден до пред 1-2 години, но сега оваа услуга кај Т-mobile е само 200 денари. Ја користев оваа услуга до пред 2 месеци па ја откажав бидејќи веќе немав потреба веќе и не ми се даваа по 200 ден секој месец. Доколку се претплатите на оваа услуга сите скриени броеви ќе ги гледате нормално. А доколку не се претплатите на оваа услуга нема шанси да го дознаете бројот. Тоа е можно само со полициски службеник со судски налог.
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
кога прашав во космофон кој ми звони со непознат ми спомнаја и тие некоја услуга од 200 денари ако сум на поспејт за да гледам кој ми звони со непознат, а пред тоа ми кажуваја дека постои закон за заштита на податоците и дека не можам да дознам кој ми звони со непознат а ако платиш ке го заборават законот:D:D
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Повикот ќе биде регистриран ако се воспостави. Тогаш, иако е скриен, ќе се појави во лог кај операторот. Ама, како што кажаа погоре, за да тоа го дознаеш мора полициски налог :ua:
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,655
3,546
За т-мобиле може само ако си на претплата, и плаќаш месечно некоја сума (200, 300 или 500) и ќе знаеш кога ти звонат со прикриен број, за другите оператори не сум прашал како е.
 

BaDcopY

Intern
15 декември 2008
51
0
Баш ме интересира дали можи да се открие бројот кога некој ке ти ѕвони со скриен број т.е со #31#...?
mozes da vidis skrien broj.. so eden model na nokia.. ne znam koj broj bese.. edni mn golemi na lizganje sto bea. Ima vo Options opicja za da ti g o kaze brojot. (Provereno) ;)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,126
27,391
kalco.ru
ЗА припејт без налог тешко...освен ако чичко ти не работи во централа на космофон или во т-мобиле...
 

BaDcopY

Intern
15 декември 2008
51
0
da de, opsto zborime za site telefoni. Da ne zgreshiv neshto a ? Samo navedov kako mozes da vidis skrien broj.. po sto znam deka so drugi nemozes da vidis.. taka da ok si e ?! .
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@angel485mk
НЕ МОЖЕ. Освен ако немаш врски у T-Mobile, Cosmofon или VIP. За тоа треба полициски налог за да може да ти го кажат бројот, или да си на претплата па да плаќаш.
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
@COMMANDER
Може да се покаже бројот на prepaid. И никакви налози не се потребни.Се што ти треба е добар social engineering. Проверена работа и функционира.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,630
Мислења
822,057
Членови
28,275
Најнов член
Лени333
На врв Дно