1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Скриeн број

Дискусија во форумот 'Сигурност кај мобилни телефони' започната од CrAzY_MaN, 12 Јануари 2011.

 1. dFanTomb

  dFanTomb
  Intern

  52
  1
  9 Јануари 2008
  Мене пријателка ми има кажано (која е на припејд) дека услугата кошта 100ден во т-моб и дека не и барале ништо да пријави во полиција. Најдобро е да си прашаш кај твојот моб оператор.
   
 2. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
  Во ВИП ја немало таа услуга,така ми кажаа од инфо центар.
   
 3. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009
  Услугата се вика Елиминација на рестрикција, 200ден. за постпејд корисници.

  Има и друг начин, пренасочи го твојот припејд број на постпејд број кој веќе ја има активирано таа услуга и ќе ти излезе правиот број. :))
   
 4. zoki7

  zoki7
  Intern

  8
  0
  10 Септември 2009
  Ак имаш smart phone има доста апликации кои ги блокираат повиците или пораките, ја користам Handy Blacklist
   
 5. sasha

  sasha
  Intern

  30
  1
  9 Јуни 2007
  Jas si koristam Mr.Number i ima milion opcii na ovaa programa ama na android telefon,pozz :bravo:
   
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,230
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  5,484
 3. Vlado.T
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,730
 4. pilch@rd
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,980
Вчитување...

Сподели

Вчитување...