• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Скотланд Јард хакиран ;)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
Scotland Yard careers website defaced

Непознати хакери го "дифејсирале" сајтот на metpolicecareers.co.uk овој викенд.

Дигитални графити на сајтот со вметнување на зелено кадраво чудовиште и порака која ја исмејува анти-терористичката единица на Скотланд Јард.Повеќе: http://www.theregister.co.uk/2008/02/25/met_police_defacement/

:rolleyes:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
ахахаха... фацата на чудовиштето кажува се.... :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,718
Мислења
831,294
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно