1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Скофилд, мило ми е!

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од Scofield, 24 Август 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Scofield

  Scofield
  Intern

  32
  24
  23 Август 2019
  Машко
  Студент
  Здраво, јас сум 3та година на Финки. Обожавам да програмирам, у последно време Java/C. Имам свој веб-сајт за забава и новости(без политика). Играм шах и имам добро познавање од германски јазик.
  System.out.println("Hallo Leute");
   
  На Avid, Astro, Sukhoi и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  982
  1,113
  9 Јуни 2015
  Машко
  мајкл скофилд ?
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Scofield

  Scofield
  Intern

  32
  24
  23 Август 2019
  Машко
  Студент
 4. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,050
  3,000
  2 Септември 2012
  Машко
  Добредојде Scofield. :cool:
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,195
  24 Јуни 2009
  Машко
  Willkommen :cool:
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  39
  121
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Добредојде на форумот. :)
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 7. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,110
  4,388
  4 ноември 2013
  Машко
  Добредојде, имај пријатен престој и прочитај си ги правилата (на форумов) за да не те кара чичко Симо.
   
  На Scofield и Sherminator им се допаѓа ова.
 8. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,310
  900
  3 Декември 2008
  Машко
  Добредојде, седни си шо че се напиеш :)
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,144
  12,672
  23 Јануари 2008
  Манга
  Добредојде, дал ти админ поинтер.
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,466
  1,643
  25 Март 2013
  Машко
  Добредојде Скофилд. Се надевам брат ти сега е добро. Се измачивте кутрите, поминавте и сито и решето.
   
  На Luxell, Scofield, Avid и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. architect

  architect
  Unstoppable

  1,924
  2,284
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,422
  25,104
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде имај приатен престој :)
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,695
  1,148
  16 Јуни 2010
  Машко
  Здраво колега. На КНИ си?
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  76
  120
  30 Август 2018
  Машко
  Пак кидна од затвор бе ?
   
  На Scofield и Avid им се допаѓа ова.
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,008
  6,812
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Snart е геј? Ауууу никад не би рекол. Добро можда малце во DC ама во PB никад не би рекол.

  @Scofield Добредојде.
   
 16. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,802
  21 Јануари 2009
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,013
  719
  1 Јуни 2016
  Добредојде и убав престој.
  Не заборавај да инсталираш најнови драјвери. Поготово RST.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Scofield

  Scofield
  Intern

  32
  24
  23 Август 2019
  Машко
  Студент
  Не те разбирам,сори

  Шуќур, добри сме. Фала.
  Хахаха, I'm not runner, i just escaped.
  Не постои "бев конзервативец", само си ги омекнал ставовите.
  Не, пет.
  Озбилен си?

  Ми личи на теткицата што и копаа у гаражата за да ги извадат парите. Инаку фала
   
  Изменето од модератор: 25 Август 2019
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Luxell

  Luxell
  Intern

  217
  47
  7 Јули 2012
  Машко
  Добредојде Скофилде :)
   
  На Scofield му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...