• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Skin na motorola

  • Ја почнал/а темата
  • #1

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
dali nekoj znae koj program mi e potreben za da stavam skin na motorola v360 ??
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Motorola Phone Tools би ти завршила работа мислам, но на 360 немаш доволно меморија за да ставиш нешто големо
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
na motorola v360 ima slot za memoriska karticka!!!
 
V

Vendetta-88

Гостин
Еве што ти треба (под претпоставка дека твојот pc работи на windows)

1. Motorola USB drivers (DOWNLOADS - Software - Windows Software)
2. Skins Manager (DOWNLOADS - Software - Windows Software)
3. Тема (или Skin) која што сакаш да ја инсталираш (DOWNLOADS - Skins - 176x220 skins)

А за да ги најдиш овие работи одиш на modmymoto.com, се регистрираш и имаш пристап до DOWNLOADS и ги земаш

Ако некаде не можиш да се снајдиш, пиши, а откако ке ги земиш ке ти кажам што после да правиш.

Еве како изгледаат некои од темите
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно