• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Скенирање

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
Ќе земеш некој програм што е за детекција на вируси, spyware, malware и сл. и ќе кликнеш Scan или Clean или како и да е...
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
kako se skenira kompjuter?? fala od napred.
Моја препорака да не се мачиш со барање на сериски броеви за антивируси ем несигурно ем зезнато најдобар бесплатен антивирус е Авира бесплатното издание.Антивирусот е стварно најак од сите бесплатни што ги познавам и е ептен функционален.Можеш да го превземеш на:www.avira.com
 

markomk

Intern
28 мај 2008
52
0
a da nemas anti-virusna programa i da si najzastiten :D moze ili ne?:bravo:
jas mislam deka moze samo so deepfreeze :)

btw napisi za kakvo skeniranje mislis jas na drugo pomisliv
 
V

Vendetta-88

Гостин
Како можи некоја програма која што е бесплатна да е подобра од онаа што не е. Да има исклучоци, али кога станва збор за антивирус програма пробај ги следните: Kaspersky, Norton, како и Live OneCare, последниот има и некои други корисни опции, плус имаш 90 дена free trial.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Паааа, според местото каде ја отворил темава - ИТ Сигурност » Компјутерска сигурност » Вируси // Тројанци // Ботови » skeniranje, претпоставуваме дека мислел на антивирус скенирање. :rolleyes:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Темава е отворена уште крајот на март, а @arjan од тогаш нема дадено никаков коментар на оваа тема.. Веројатно веќе го дозна тоа што го бараше.. Мислам дека веќе нема потреба од постирање на оваа тема..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,572
Мислења
823,656
Членови
28,077
Најнов член
Brlebrle
На врв Дно