1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SK Hynix DDR4 i Kingston HyperX DDR4 - Компатибилност?

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Lala123, 27 Септември 2019.

 1. Lala123

  Lala123
  Intern

  1
  0
  9 Мај 2019
  Женско
  Здраво на сите, едно кратко прашање

  Имам ASUS X530FN со SK Hynix HMA81GS6AFR8N-UH 8GB DDR 4 , сакам да го надоградам лаптопот со уште 8gb RAM и земав Kingston 8gb 2666MHz.

  Моето прашање е - дали ќе функционираат овие РАМ мемории (дали се компатибилни).
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,758
  10,316
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не би требало да има проблем, стави ја новата плочка и стартувај го лаптопот, провери во оперативниот систем колку меморија ќе ти покаже (би требало 16Gb), ако е така тогаш е се во ред.
   

Сподели

Вчитување...