• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

Маша

Unstoppable
24 април 2007
803
2.165
Повели топ слушалка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ете ги моите! :)

Само:
The Sony WI-C310 Wireless and Sony WI-C200 are pretty much the same headphones. The main difference between the two models is that the WI-C310 have flat cables, while the WI-C200 have thin cables. The C310 are available in more colors and have slightly better isolation performance.

Што значи тие SONY WIC-200 од Техномаркет за само 1299 денари, ќе ти бркаат работа.
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
876
969
Skopje
Има кај нас негде вакви мали аголни држач за саундбар? Да не нарачувам од Али многу ќе чекам...
Screenshot_2.jpg
 

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
299
287
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
Има ова негде кај нас да се купи или ќе мора да се нарачува од Али?

51um-vWFiUL._AC_SY580_.jpg
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.743
4.680
Скопје
Има ова негде кај нас да се купи или ќе мора да се нарачува од Али?
Џамбо види, пред некој ден пишав изгледа во некоја друга тема. Имаше вакви ствари по 59, 69 и слични денари...
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.453
4.157
Има ова негде кај нас да се купи или ќе мора да се нарачува од Али?

51um-vWFiUL._AC_SY580_.jpg
Баш пред некој ден во супер тинекс гледав слични на овие, ама со иста намена.

Лично овие ми се попрактични:
binderclips-kabels-660x439.jpg
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.224
4.472
Има ова негде кај нас да се купи или ќе мора да се нарачува од Али?

51um-vWFiUL._AC_SY580_.jpg
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
2.790
2.373
Неготино

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
2.790
2.373
Неготино
Последна промена:

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.224
4.472
Смири си ги хормоните, или што би рекле кај нас у Неготино, сила на лозјето.
Еве јас што користам веќе 2 ипол години: https://www.aliexpress.com/item/1005003726849080.html
Те прашав со што споредуваш? Well, членот бара овде, одма, пун е ко брод и има мебел од 7.000 евра на кој што не лепи глупости од Алиекспрес па десет евра не му се проблем. А ти...
 
  • Хаха
Реакции: thrw

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.487
4.901
SK
Тенки каблиња за лемење со силиконска обвивка (која не се топи). Стигнаа ептен брзо (19 дена).

Линк: https://s.click.aliexpress.com/e/_DEXJ6YL

Погледнете го атачментот 119745
Од фотографиите на корисниците се гледа дека не е бакарна жицата како што тврдат: High Quality Flexible Silicone Cable Tinned Copper line

За секојдневни хобистички намени веројатно сеуште се ОК, само да се пази некои типови калај тешко се „лепат“ на алуминиум (уште потешко ако ставиле некаква „тенеќе“ жица, како што некогаш прават кинезите).


A17189fcd853e48509a5d43d80a0b304eX.jpg
Af0c4426babeb448eb06f58fea48d258a9.jpg
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Од фотографиите на корисниците се гледа дека не е бакарна жицата како што тврдат: High Quality Flexible Silicone Cable Tinned Copper line

За секојдневни хобистички намени веројатно сеуште се ОК, само да се пази некои типови калај тешко се „лепат“ на алуминиум (уште потешко ако ставиле некаква „тенеќе“ жица, како што некогаш прават кинезите).


A17189fcd853e48509a5d43d80a0b304eX.jpg
Af0c4426babeb448eb06f58fea48d258a9.jpg
Tinned жица е жица со “калај” пошо повеќето калаи се на база на тенеќија веќе а не на олово ко порано. Ќе видам баш вечер утре ќе исечам малку дали уопште ќе можам да забележам дали има бакар унутра.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.224
4.472
Изгледа се две парчиња во производот. Туку и логинг имаат избор
Резултати од пребарувањеcable organizer | Loging Electronics
 

Mr.Kocev

Intern
19 март 2016
9
8

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.330
8.997
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
5.041
5.906
Нема никаде соодветна тема, па да прашам тука.. Дали некој има купуваноод кај Србите, од Gigatron? Дали имаат поврат на ДДВ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.217
Мислења
918.957
Членови
32.879
Огласи
1.033
Најнов член
KalEl80
На врв Дно