• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.010
12.581
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Има некој искуство со НУКчиња од Али? Гледам секакви, од fanless до сериозно моќни со последни или претпоследни генерации на АМД / Интел.

Се разбира, не би имал доверба во нивните ССД-ја и РАМ-ови што ги ставаат, сигурно можат да се купат подобри од тука или дури и да се нарачаат посебно од други места кај Али.
 

Afrikanche

Intern
16 септември 2021
36
41
Лесна контрола на сите уреди низ домот преку апликација.

US $9.29 |Smart wifi IR Universal Remote Control Infrared Tuya APP Control One for All Control TV DVD AUD AC Works with Alexa Google Home|Remote Controls| - AliExpress
[/QUOTE]


Фала ти за идејата @despotovikj само што ми стигна пред 2 дена одлично уредче брзо конектирање, моментално клима и тв топ функционираат :)
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.792
5.645
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Одлична футрола за телефон, материјал, изработка, заштита. Препорака.
(нормално има и за други модели од истата, линкот е од каде јас ја нарачав)
 

Атачменти

  • IMG_20220125_111022266.jpg
    IMG_20220125_111022266.jpg
    494,3 KB · Прегледи: 98

LambertGolden

Intern
4 декември 2019
90
40


Фала ти за идејата @despotovikj само што ми стигна пред 2 дена одлично уредче брзо конектирање, моментално клима и тв топ функционираат :)
[/QUOTE]
Дали за ова апаратче да рабпти за мојот клима уред, мора клима уредот да има Wi-Fi?
 

kloki

Intern
24 јули 2015
148
37
Одлична футрола за телефон, материјал, изработка, заштита. Препорака.
(нормално има и за други модели од истата, линкот е од каде јас ја нарачав)
Да прашам овие футроли и напред нудат заштита или не?
 
5 ноември 2014
22
11
Можда некаде е спомнато на форумов но не сум во тек. Знае некој на што се должи големото поскапување на Raspberry pi на Aliexpress? Пред 2 години купив 4ка со 4GB RAM цел сет за 60 долари, сега истиот е 170 долари. А и општо многу малку понуди на Raspberry pi има на Aliexpress
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.798
6.818
Мелмак
Од 17 јануари нарачано стигна денес, заедно со уште неколку у слично време нарачани пратки.

1644428160648.png

ЛИНК: 36.97US $ 21% OFF|HDRIG Universal Basic Camera Cage Rig With Top Handle Grip for Canon Cameras Camcorders Camera Photography Accessories Rig|Photo Studio Accessories| - AliExpress

Како излезе:

1644428243712.png

Супер цврсто ис табилно. Горниот дел има hot-shoe адаптерче одоздола и фактички на две точки се прицврствуа камерата - доле на навој и горе на hot shoe. Перфектно излезе, и додава многу навои за прикачување ствари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.191
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно