1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сител телевизија

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Boldozer, 11 Мај 2013.

 1. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  Ова не е возможно, мислам дека само Сител си прави приказни за да привлече внимание.. како што беше со холограмитеo_O Очекувам ваше мислење за ТВ Сител.
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,536
  12,785
  2 Август 2012
  Машко
  Очекувам NASA во знак на покајание да им понуди на К-15, Латас и овие мадафака хакерите 5-6 круга околу планетава
   
  На Brutalic и SaleSk им се допаѓа ова.
 3. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  950
  683
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Сител ти се улава телевизија.Јас незнам зошто уште постои кога немаат никаква програма:)
   
 4. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Mакедонските хакери биле добродушни па не сакале да прават штета :p Што ти е информатичко општество.
   
 5. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  225
  148
  5 Март 2008
  Машко
  Улава, неулава, факт е дека Сител е најгледана телевизија од национални телевизии.
   
 6. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009

  Токму така, поради нашата интелектуално развиена нација која со целиот свој интелект сака да ги гледа сериските филмови создадени од своите идоли кои 500 години не пупеле од позади, и сите идентично/слични серии на нив.

  А со вакви изјави за пробивање на сајтот на НАСА и со водители од калибарот на Латас, докажува процентуално колку е висок коефициентот на интелигенција во нашата напатена земјичка. Секоја чест за исклучоците.

  Во врска со темата, очекувам да се оствари тоа што го кажа FLEGMA.
   
  На RagingDemon, Brutalic, jumayli и уште 9 други им се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,113
  3,779
  5 Декември 2009
  Машко
  Поради циганштаната се најгледани, не поради друго.

  Инаку, ова го прочитав и јас на други сајтови. Ама ако, си собирааат кликови луѓето. :)
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,352
  7,327
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  [​IMG]

  Добро бре, во оваа Сител соколи работат или што? Од оваа слика ама баш ништо неможе да се прочита, а настрана тоа што ова е десен клик view as source на хром. Ахаха и табот е затемнет демек top secret. А оваа слика хакерите ли им ја испратиле? Мора Vista да има некој скриен потенцијал.

  Еј види и јас го хакнав шител.

  [​IMG]

  Така е, ама просечен коефициент на интелегенција на гледачите на шител е 70. Фатиме, Хуарем и Величествениот им се идолите.
   
  На тотето му/ѝ се допаѓа ова.
 9. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
  Не ти верувам, не си ставил твое лого на сликата...
   
  тотето, alumen :), SaleSk и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,113
  3,779
  5 Декември 2009
  Машко
  Армац, немој ќе те затворат не си играј. :D
  Се е "хакери" на денешницава. :))
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,352
  7,327
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  [​IMG]
   
  На fuUuUzZzZy, RagingDemon, Chicony и уште 8 други им се допаѓа ова.
 12. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  На тотето му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,442
  880
  1 Април 2012
  Машко
  Нешто пофенси треба на пр. xX*SuLeJmAnMK*Xx
   
  На fuUuUzZzZy и SaleSk им се допаѓа ова.
 14. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,352
  7,327
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ај вради се горе и прочитај што напишав поубаво. Никаде не реков дали е вистина или не. Спорно е што сител извадиле заклучок од слика што не прикажува ништо. И кога некоја баба ќе види ќе рече лелеее види што направиле браво, еве овде тука убаво се гледа.
   
  На masterficx му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Тие направиле провала во XML file, тоа не е зафрканција и оставиле порака "You have been visited by MDS". Ако сакале можеле стварно голема штета да направат но и самите си знаат дека ќе ги најдат и ке имаат големи проблеми. Од сликата да, не се гледа ништо иако и ја првпат кога ја видов го забележав тој текст. Ваљда ја намалиле за да им фати убаво.
   
 16. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  950
  683
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Најгледана.Оти латас така кажал или имаш информации од негде.Дај те молам кажи од каде најде заклучок оти е нјгледана???
   
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,352
  7,327
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Од институтот Павел Шатев :)
   
  На stefan_v и masterficx им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,129
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Браво :)
   
  На 386ka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  ти сериозен си дека некој го пробил сајтот на наса и притоа им кажал на Сител за тоа ? :confused:

  Не постои некоја организација која истражува најгледана тв тоа Латас само може да мери. Се мери гледаност на програма /емисија . AGB Nielsen мери за Македонија . Моментално не можам да најдам резултати на нивниот сајт ,но 2012 ваква беше ситуација .
  [​IMG]


  2013 очекувам МТВ да е најгледана .
   
  На masterficx му/ѝ се допаѓа ова.
 20. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Абе овие ептен забегале!!:DТуку да им го пуштиме ние на американциве Латас!Нема да биде лошо .:p
   
 21. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Како тоа само @ARMac спомна дека е Шител а не Сител? :)
  Овие одлепиле навистина. Ставаат SS на кое ништо не се забележува и тоа со "текст" од реченица.
   
 22. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  950
  683
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Значи во македонија неможе да се мери гледаноста бидејки немаме таква технологија.Ова ги има кажано министерот за информатика .Затоа не кажувајте дека сител,шутел и т.н се најгледани кога не се :)
   
 23. Roncic

  Roncic
  Гостин

  И gangnam style e најгледано видео на јотубе .....
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 24. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
 25. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,223
  3,575
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Не ми се верува дека и најшунд телевизијата има своја тема на форумов.
   
  На Sector22, Трајче Дрварчето, smole и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...