• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сите постови од еден член?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Едно или две прашања:
Како можам да ги најдам најдам сите постови/мислења или последните постови/мислења што сум ги напишал јас или некој друг член?
Сакам да видам кога некој ќе ме коментира или ми одговара а не ми текнува кај се сум пишал. Како се решава тоа?
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
За да пронајдеш мислења од еден член, користи ја опцијата "Напредно пребарување" кај "Барај", а за да пратиш кога некој ќе ти одговори, има еден вид "претплата" каде што може известувања да ти стигаат преку е-маил. Конкретно разгледај "известувања" и разно разни опции во корисничкиот CP.

Секогаш кога ќе се логираш, провери го делот "Нови мислења" и таму ќе ти бидат забележани сите нови мислења на разни членови од последниот пат кога си бил логиран.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Може и така како што кажа D, но можеш да ги најдеш сите мислења од некој член и во Листа на членови (горе лево до Кориснички CP). Таму сите членови се подредени по азбучен ред, покрај тоа што имаш и некои податоци за членовите, имаш и опција да ги пронајдеш и сите негови мислења по временски редослед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,213
Мислења
858,235
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно