• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Site name кај joomla?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,018
621
Зошто не ми се менува името на страната, го сменив кај site name во Global Configuration, но во preview ми останува Welcome to the frontpage.
 

Атачменти

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
и самото име ти кажува кај Frontpage треба да го промениш името на home страната тоа е посебно.
идеш у menu > main menu мислам па кај шо ти е frontpage или home кликаш па после parameters system и има page title и штиклираш show или така нешто...на памет ти зборам и не знам баш дали е точна патеката.
ваљда разбра...оти ја баш и не разбрав :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,018
621
Го зачував 10 пати, го менував и никако несака. Користам јомла 1.5.6, кај Front Page Manager нема можност за никакви параметри.

Едит: ОК се снајдов, ама треба на секоја страна посебно да пишувам :chudenje:
 

nozo

Intern
9 април 2007
85
4
www.feitfun.com.mk
Сигурно ти е запаметено претходно во кешот и пак ти го дава старото. Направи рифреш со Ctrl+F5 и треба да ти го даде со новово.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,518
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно