1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сите Игри Крашуваат

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од D3N1EL, 2 Јануари 2012.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,463
  10 Август 2010
  Машко
  Значи си го форматирав пц-во пред некој ден, и ни една игра да не ми се пуштала бе? -.-
  Значи било која игра ми крашува, почнувајќи од игри како кантер па се до фифа12 и НФС д ран.
  Нешто што ми е чудно што секоја игра си крашува на свој начин. Кантерот одма ми дава дека играта has stopped working, фифата и нфс не си ни пуштаат но во таск менаџер се појавува играта и одма исчезнува т.е. се гаси.
  Но и ова не е се, World of Warcraft: Burning Crusade не крашува и си работи најнормално.

  -Windows 7 Ultimate SP1 ми е + речиси преку 1гиг абдејтови имам симнато и инсталирано
  -Сите драјвери ми се инсталирани. Посебно за графичката.

  што може да е?
   
 2. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  779
  642
  8 Јануари 2008
  Машко
  Да не не ти е добар windows-от мислам како копија,пробај друг симни и форматирај го.
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Други драјвери.
   
 4. DJAMBAZ

  DJAMBAZ
  Gaining Experience

  191
  145
  15 Февруари 2011
 5. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Дали проблемот е следниот... при палење на играта одма ти дава <igra> has encountered a serious error and needs to be closed?
   
 6. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,463
  10 Август 2010
  Машко
  ^ да, само од памет го пишав(само на CS го дава)

  @DJAMBAZ испробано
  @psyside незнам што би требало да прави проблем, ако истите се симнати од офицјалната веб страна со најнова верзија, ај ќе пробувам една по една со некоја постара верзија
  @Todor91 ова ми е за крај

  ама како што разгуглав не е само кај мене проблемов на SP1, и правеше на проблеми на DX9 игри. ама како што знам Фифа и НФС да ран не се dx9
   
 7. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Кај мене на виста овој проблем го правеше на Guitar Hero, кога инсталирав 7ца се среди проблемот и од тогаш го немам видено. Пробај со Upgrade на DX.
   
 8. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,463
  10 Август 2010
  Машко
  @Commie и ова испробав, и реинсталирав секој драјвер како што рече @psyside во постара верзија ама ништо
   
 9. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Можно е копијата од оперативниот да ти е феил.
  Кога веќе си пробал со драјверите и дх, пробај и со друга копија од OC.
   
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,900
  5 Декември 2009
  Машко
  Мене ми се чини дека е проблем до драјверите. Со сличен проблем се соочувам и јас. При играње на Saints Row 3 или PES '12 замрзнува компјутерот и морам рестарт, а и до пред некое време секој втори ден се замарав до читање на бсод-а предизвикани од глупиот драјвер.

  Пробав и со најнови и со постари, и со секакви драјвери... Но пак исто.

  Кога веке бришеш драјвери користи го ова програмче -> Driver Sweeper.
  Упатство како да ги избришеш драјверите со него. -> GeForce GTX & ION Drivers.

  Направи тест на графичката. -> http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/


  И кажи ми за што графичка се работи.
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Исчисти ги драјверите скроз, со дајвер свипер, со рестарти помеѓу па после пробај.
   
 12. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,463
  10 Август 2010
  Машко
  ах решив да не се замарам, симнав друга копија на Win7 и сеа си работи туто перфекто, еве кај беше проблемот, сепак фала на сите!
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,900
  5 Декември 2009
  Машко
  Чудно... Баш сега ми текна дека проблемот со графичката се јавуваше и уште на 2 места каде што имам форматирано компјутери со истио виндовс. Инаку виндоусот го симнав од официјалната страна на Микрософт директно со СП1, и после тоа го активирав само.

  Да пробам ако не да симнам друга копија... Што викате Вие ?
   
 14. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,463
  10 Август 2010
  Машко
  пробаj што те кошта?
   
 15. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Инсталирај друг Windows 7 и внимавај кои драјвери ги инсталираш, затоа што драјверите зафркаваат се..
   
 16. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,463
  10 Август 2010
  Машко
  како што и пишав погоре, го реинсталирав windows-от. Сигурно не ги инсталирам драјверите за некоја друга матична -.^
   
 17. architect

  architect
  Unstoppable

  1,961
  2,343
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Мене ваков симптом одма ме асоцира на меморијата ... удри и еден prime95 тест на издржливост и одма ќе дознаеш дали меморијата има дефект.
   
 18. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,463
  10 Август 2010
  Машко
  чисто онака ќе мавнам еден тест ама се повторувам 3 пат, со форматирање и ставање на друга копија ова се реши...
   

Сподели

Вчитување...