1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Сите Игри Крашуваат

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од D3N1EL, 2 Јануари 2012.

1. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,889
    1,458
    10 Август 2010
    Машко
    Значи си го форматирав пц-во пред некој ден, и ни една игра да не ми се пуштала бе? -.-
    Значи било која игра ми крашува, почнувајќи од игри како кантер па се до фифа12 и НФС д ран.
    Нешто што ми е чудно што секоја игра си крашува на свој начин. Кантерот одма ми дава дека играта has stopped working, фифата и нфс не си ни пуштаат но во таск менаџер се појавува играта и одма исчезнува т.е. се гаси.
    Но и ова не е се, World of Warcraft: Burning Crusade не крашува и си работи најнормално.

-Windows 7 Ultimate SP1 ми е + речиси преку 1гиг абдејтови имам симнато и инсталирано
    -Сите драјвери ми се инсталирани. Посебно за графичката.

што може да е?

2. Todor91

Todor91
    On your way to fame

775
    625
    8 Јануари 2008
    Машко
    Да не не ти е добар windows-от мислам како копија,пробај друг симни и форматирај го.

3. psyside

psyside
    Rising Star

26,330
    27,049
    4 Септември 2008
    Други драјвери.

4. DJAMBAZ

DJAMBAZ
    Gaining Experience

191
    144
    15 Февруари 2011
  5. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    Дали проблемот е следниот... при палење на играта одма ти дава <igra> has encountered a serious error and needs to be closed?

6. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,889
    1,458
    10 Август 2010
    Машко
    ^ да, само од памет го пишав(само на CS го дава)

@DJAMBAZ испробано
    @psyside незнам што би требало да прави проблем, ако истите се симнати од офицјалната веб страна со најнова верзија, ај ќе пробувам една по една со некоја постара верзија
    @Todor91 ова ми е за крај

ама како што разгуглав не е само кај мене проблемов на SP1, и правеше на проблеми на DX9 игри. ама како што знам Фифа и НФС да ран не се dx9

7. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    Кај мене на виста овој проблем го правеше на Guitar Hero, кога инсталирав 7ца се среди проблемот и од тогаш го немам видено. Пробај со Upgrade на DX.

8. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,889
    1,458
    10 Август 2010
    Машко
    @Commie и ова испробав, и реинсталирав секој драјвер како што рече @psyside во постара верзија ама ништо

9. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    Можно е копијата од оперативниот да ти е феил.
    Кога веќе си пробал со драјверите и дх, пробај и со друга копија од OC.

10. StalkeR

StalkeR
    Unstoppable

4,109
    3,776
    5 Декември 2009
    Машко
    Мене ми се чини дека е проблем до драјверите. Со сличен проблем се соочувам и јас. При играње на Saints Row 3 или PES '12 замрзнува компјутерот и морам рестарт, а и до пред некое време секој втори ден се замарав до читање на бсод-а предизвикани од глупиот драјвер.

Пробав и со најнови и со постари, и со секакви драјвери... Но пак исто.

Кога веке бришеш драјвери користи го ова програмче -> Driver Sweeper.
    Упатство како да ги избришеш драјверите со него. -> GeForce GTX & ION Drivers.

Направи тест на графичката. -> http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

И кажи ми за што графичка се работи.

11. psyside

psyside
    Rising Star

26,330
    27,049
    4 Септември 2008
    Исчисти ги драјверите скроз, со дајвер свипер, со рестарти помеѓу па после пробај.

12. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,889
    1,458
    10 Август 2010
    Машко
    ах решив да не се замарам, симнав друга копија на Win7 и сеа си работи туто перфекто, еве кај беше проблемот, сепак фала на сите!

На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
  13. StalkeR

StalkeR
    Unstoppable

4,109
    3,776
    5 Декември 2009
    Машко
    Чудно... Баш сега ми текна дека проблемот со графичката се јавуваше и уште на 2 места каде што имам форматирано компјутери со истио виндовс. Инаку виндоусот го симнав од официјалната страна на Микрософт директно со СП1, и после тоа го активирав само.

Да пробам ако не да симнам друга копија... Што викате Вие ?

14. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,889
    1,458
    10 Август 2010
    Машко
    пробаj што те кошта?

15. alumen :)

alumen :)
    On your way to fame

1,122
    587
    6 Јануари 2012
    Машко
    Инсталирај друг Windows 7 и внимавај кои драјвери ги инсталираш, затоа што драјверите зафркаваат се..

16. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,889
    1,458
    10 Август 2010
    Машко
    како што и пишав погоре, го реинсталирав windows-от. Сигурно не ги инсталирам драјверите за некоја друга матична -.^

17. architect

architect
    Unstoppable

1,949
    2,332
    27 ноември 2008
    Машко
    Архитект
    Мене ваков симптом одма ме асоцира на меморијата ... удри и еден prime95 тест на издржливост и одма ќе дознаеш дали меморијата има дефект.

18. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,889
    1,458
    10 Август 2010
    Машко
    чисто онака ќе мавнам еден тест ама се повторувам 3 пат, со форматирање и ставање на друга копија ова се реши...

Сподели

Вчитување...