• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Системи за плаќање-по-реклама слични на Google Adsense?

  • Ја почнал/а темата
  • #6
28 септември 2008
523
70
Тетово
twitter.com
Добро, прво ми беше за рекламите зошто не се македонски, а и дали сигурно исплаќаат, ако исплаќаат100% сигурно ќе земам Google Ads. Затоа кажете дали навистина исплаќаат на домашна адреса. Ако не ќе барам друго чаре
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Исплаќаат 100% доколку работиш легално, без превари.

BTW, мислам дека на Google би можел повеќе да му веруваш отколку на кого било друг.
 

jons

Intern
8 ноември 2008
10
1
Google
За исплакање сигурно исплакаат
Треба многу да внимаваш од последователни кликови и сам да не кликаш на рекламите
исто и најважно е легално да работиш, њарези доњнлоади некој сомничави никако
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12
28 септември 2008
523
70
Тетово
twitter.com
Леле еве што ми пратија меил од Google ADS

Thank you for your interest in Google AdSense. Unfortunately, after
reviewing your application, we're unable to accept you into Google
AdSense at this time.

We did not approve your application for the reasons listed below.

Issues:

- Unsupported language


Ајде кажете кој сервис да го користиам и што исплаќаат сигурно како и Google. Баш заради ова мислев дека неможам Google ADS, и баш оа се случи :lut2:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Пробај кога ќе аплицираш да избереш јазик Српски. Јас така успеав за македонска страна, пробај и ти.
 

Lavot

Intern
24 април 2007
34
0
хм... гугл ако види дека ти е чисто македонска страната по некое време ќе ти праќа само сервис за јавни огласи и сл.
Инаку се заработува релативно добро од гугл адс, ама само проекти на англиски моментално.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Аплицирај за англиски, а после користи го акаунтот за било каков сајт... но нема фајде од google ads на страна со македонски содржини...

Yahoo Ads или YPN е само за американски државјани, ако не е сега нешто сменето, али не верувам
 

Forumko

Intern
14 октомври 2008
351
3
Аплицирај за англиски, а после користи го акаунтот за било каков сајт... но нема фајде од google ads на страна со македонски содржини...

Yahoo Ads или YPN е само за американски државјани, ако не е сега нешто сменето, али не верувам
Има друга финта :)
Кога аплицираш за адсенсе на македонска страна, најдобро е во Language да поставиш Руски или Бугарски затоа што нашата азбука и нивната азбука се 80% исти, така што модераторите од АдСендсе сигурно нема да земат да листаат по страната да видат дали стварно е на руски итн итн... Поздраф.
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Здраво здраво ... не сум знаел дека така може да се земе некоја пара.

Ако сака некој може ли да објасни кои услови треба да ги исполнуваш за да можеш да користиш Google AdSense и како функционира?

Дали треба страната да ти биде на платен хостинг?
-јас имам една на freewebs www.stolepesov.webs.com/

Колку посетители треба да имаш минимум?

Благодарам однапред...
поздрав :)
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Кај Adsense има 1000 услови и многу е строго. Треба сите услови и совети од поискусни корисници да ги знаеш на памет. Јас мислам воопшто да не се зафаќате со Adsense ако мислите дека ќе направите пари. Јас имам собрано $15 цела година. Како што кажаа погоре бидејќи азбуката е кирилична јас одбрав бугарски јазик, и се си беше во ред. Истотака треба да имаш и над 18 години ако сакаш да аплицираш.

Поздрав.
 

Forumko

Intern
14 октомври 2008
351
3
@D Можеби затоа што на AdSense се заработува помалку, споредено со некои други сервиси ?

Моја препорака Bidvertiser.com
Tvoja preporaka Bidvertiser.com ama ima drug problem, tamu mora da imas odreden broj impressions odnosno poseti za da ti davaat reklami inace ke stoi celo vreme Ad you web site here itn itn , a prednosta kaj adsense e sprotivnoto, tuka mozes i so minimalni 2 poseti na den da imas reklami odnosno vo sekoe vreme The ads will display :) Pozdraf.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Tvoja preporaka Bidvertiser.com ama ima drug problem, tamu mora da imas odreden broj impressions odnosno poseti za da ti davaat reklami inace ke stoi celo vreme Ad you web site here itn itn , a prednosta kaj adsense e sprotivnoto, tuka mozes i so minimalni 2 poseti na den da imas reklami odnosno vo sekoe vreme The ads will display :) Pozdraf.
The ads will display and you will earn 0.0001$ per day with 100% CTR
 

Forumko

Intern
14 октомври 2008
351
3
E ke te otpasat od pari :) Neznam dali si imal iskustvo so Adsense pa gledam pogore zboruvas za Niv deka bile poslabi od BidVertiser khhhh... Toa si go kazal tuka i veke nikade veke :)
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Погрешно ме сваќаш, не реков дека се послаби, реков дека помалку се заработува ;)
Клиентелата од AdSense е поискусна во интерент маркетинг, и згора на тоа Гугл не дозволува да се "изгорат" со цените. Од друга страна клиентите од BidVertiser се помалце искусни и има keywords кои имаат цена по клик и од $5.8 Ако ставаш огласи на твојата страна, колку за тестирање стави BidVertiser за да видиш разлика. А ако плајќаш за реклами тогаш дефинитивно AdSense е изборот тука нема дискусија.
Сепак во случајов се работи за македонска страна, така да мислам дека ни гугл ни бидвертисер нема да можат да прикажуваат огласи :(
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно