• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Систем равенки со три непознати

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Ајде некој ако може да најде алгоритам за решавање на систем равенки со три непознати. Во кој било јазик, но пожелно е во C#, затоа и темава ја отварам овде.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Не сум ја приметил темава до сега.
Додека не пронајдам тоа што ти треба...еве ти еден одличен линк со математички софтвери за разни области од математика. Има линкови за преземање, бесплатно.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
@Mr.Alien
Kade e linkot, i mene bi mi koristel matematickiot softver.
Fala.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Uh, ja zaboraviv temava. Inace fala na pomosta, ama uste pred nekolku meseci ja srediv i toa so n ravenki so n nepoznati.:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,010
Мислења
854,591
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно