• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Sistem administrator @ Tekom [do 15.05.2008]

Статус
Затворена за нови мислења.
23 јули 2007
338
8
TEKOM
telecommunications
TEKOM Дооел Скопје, успешно трговско друштво со примарна дејност во областа на напредни телекомуникации, распишува конкурс за следниве работни места:
1. Менаџер за продажба - со минимум работно искуство од 3 години, познавање на современите комуникациони технологии, особено во областа на телефонски централи
2. Менаџер за продажба - минимум работно искуство од 3 години, познавање на современите комуникациски технологии, особено во областа на компјутерска опрема.
3. Продавач на техничка стока во продавница - минимум работно искуство од 1 година активно познавање на компјутерска опрема, односно аудио и видео техника; 4 работни места.
4. Електротехничар - сервисер - ССС, минимум 3 години работно искуство во областа на електроника, телефонски инсталации, каблирање на компјутерски мрежи, возачка дозвола; 2 места
5. Систем администратор за техничка и сервисна подршка, минимум 3 години работно искуство, солидно познавање и искуство во областа на системска администрација,особено во областа на Microsoft поддршка, пожелно познавање на компјутерски мрежи, пожелно познавање на телефонски централи; 2 места
Сите кандидати е потребно да имаат минимум 3 годишно искуство и активно познавање на англиски јазик и работа со компјутер (MS Word, MS Excel, IE, MS Outlook) Напомена: Возачка Дозвола е пожелна за сите работни места, освен за барањата под точка 3.
Ве молиме Вашите работни биографии (С. V.) да ги испратите најдоцна до 15.05.2008 година на една од следниве адреси:
ТЕКОМ Дооел Скопје
ул.„Васил Ѓоргов" бр. 34; локал 26
1000 Скопје
e-mail: [email protected]
или на факс: 3089-009
Mnogu cudno, baraat da znaes Word i Excel. Akoj ne znae na denesnicava.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.272
Мислења
920.362
Членови
32.934
Огласи
1.074
Најнов член
Persej10
На врв Дно