• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Симулација за авиони?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

freelife

Intern
28 јануари 2008
7
0
Zdravo do site mi treba pomos pri naoganje na nekoja igra simulacija so avioni ako taka se veli kako na primer Ace Combat i dali ke moze da mi pomogne pri nejzino downloadiranje
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ако сакаш воена со мисии и чуда ти ја препорачувам Ace Combat има повеќе делови така да можеш да си одбереш.
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Google Earth

Погледни го клипов: [ame="http://www.youtube.com/watch?v=ilzpsWqdueg"]YouTube - Google Earth Flight Simulator[/ame]
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

freelife

Intern
28 јануари 2008
7
0
da za taa bev zainteresiran da ja najdam za Ace Combat no dali ke mozes da mi kazes od kade da ja simnam ako mozes link nesto da mi dades. Blagodaram odnapred za odgovorot
 

Dr.Thrax

Intern
7 февруари 2008
14
1
Ако сакаш добра игра би ти ја препорачал IL-2 Sturmovik и IL-2 Sturmovik: Ace Expansion Pack...според мене најдобра игра од овој тип:bravo:
 

Baki

Intern
29 јануари 2008
46
0
Definitivno Microsoft Flight Simulator X.Ovoj Simul. e najnov 2006 god,se ocekuva nov vo 2008.Letam Online vo Multiplayer mode,isto kako vo realnost.Se prodava krakuvana na 2 dvd.
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Flight Gear

* Over 20,000 real world airports included in the full scenery set.
* Scenery includes all vmap0 lakes, rivers, roads, railroads, cities, towns, land cover, etc.
* Correct runway markings and placement, correct runway and approach lighting.
* Taxiways available for many larger airports (even including the green center line lights when appropriate.)
+ бесплатна е. 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,762
Мислења
850,108
Членови
29,465
Најнов член
Sim93
На врв Дно