1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Симнување на книги - Dark Web

Дискусија во форумот 'Останато' започната од BadGirl007, 30 Март 2019.

Тагови:
 1. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Дали е безбедно да се симнуваат книги на дарк вебот?
  Секако со дополнителна заштита - VPN.
  :monster:
   
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  802
  742
  27 Април 2010
  Машко
  @BadGirl007 Слободно симнувај и не се секирај ако знаеш што кликаш :) нормално
  Дарк веб ти е побезбедно од ит.мк странава Fatal1ty ни ги знае и пораките и пасвордите во тхт документ ги чува и на пцто која слика во позадина ја имаш,дали имаш отворено xvideоs или youporn.
   
  Tomislav96, Speedster, stefan_off и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Sarcasm?
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,133
  4,563
  4 ноември 2013
  Машко
  ц'к, глупости.
   
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  802
  742
  27 Април 2010
  Машко
  Добро де бреј не смеам ни да се нашалам одма да ме тепаат сите еве вака озбилно.
  @BadGirl007
  Нема да имаш никаков проблем чим имаш впн но нормално пази кај кликаш да не си собереш некој добар бакдоор или keylogger.
  Тоа е целиот проблем сепак на дарк веб има паметни луге кои чекаат такви што кликаат по секакви линкови.
  Иначе ако знаеш што кликаш нема да имаш никаков проблем.
  Извини за првиот пост се нашалив само.
   
  Последна промена: 30 Март 2019
  На smole и BadGirl007 им се допаѓа ова.
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,129
  612
  12 Април 2017
  Машко
  Ако може само да прашам, зошто симнуваш книги од дарк веб?

  Иначе, ВПН не ти прави огромна разлика, пошто сигурно преку ТОР пристапуваш кон дарк веб.
   
 7. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Затоа што ги нема на surface web-ов. :supershock:

  Дупла заштита не е на одмет. :devil:
   
  На Futurelakimens му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,395
  2,489
  9 Февруари 2011
  Aleister Crowley, Aurora Aurea ќе симињаш?
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,395
  2,489
  9 Февруари 2011
  Clearnet се вика.
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Badgirl...дупла заштита...машки нот мач?

  Ј/к :)
   
 11. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Ноуп.
   
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Нелегални книги (во смисла на контекст)?
   
 13. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  962
  391
  17 Јуни 2008
  Има еден форум mobilism.org, мислам дека има се од книги, 70% од насловите кои сум ги барал ги има таму. Можеш да пробаш и на rutracker.org. Нема потреба од мрачни мрежи :)
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Баш напротив. Книги од едукативен тип, кој се достапни само на амазон, и прескапи за наш стандард. :cool:
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Кажи која книга ти треба.
  Постирај линкови до Амазон.
   
 16. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,129
  612
  12 Април 2017
  Машко
  Значи буквално сите
  Јас за книга од 14 евра платив уште толку шипинг од Амазон..

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
 17. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  436
  1,305
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Тие што знаат да бараат знаат да најдат и на clearnet. За едукативни работи како книги и researches нема поголема датабаза од scihub со неколку милиони датотеки. Може да пребарувате по url/isbn и слично.

  Тие што не ги интересираат книги може да ја прогуглаат страната да видат како девојче од Казахстан мислам дека беше успеа да направи бајпас на payroll-сот на авторите и сите да имаме пристап до милионска база на книги и рисрч пејпрс бесплатно.
   
  shifty, Lokvan, ekonomist и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...