• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Симнувајте бесплатни е-книги

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
На следниов сајт можете да симнете огромна колекција на е-книги бесплатно.
Тука.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
Ова е моето омилено место за наоѓање на литерaтура на Интернет.
www.gigapedia.org
Потребна е бесплатна регистрација по која ќе ви се отвори светот на книгите низ кои можете да пребарувате.
 

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
@DaDo|BT
А да си инсталираш Microsoft Reader и да ти ја чита компјутерот секоја книга што ќе посакаш? ;-)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Би можело така,ама најверојатно сака да може да ја слуша на iPod или мобилен :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #17

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Уживајте во читањето,па научето нешто :)
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Бесплатни книги кај мене на приватна порака :) На кој му треба некои е-книги за компјутери на српски, хрватски, македонски, нека пише.:p
 

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
Е супер толку бесплатни книги на едно место ке се најдат за многу работи
и да научиме нешто...:D:):D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #22

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Како мислиш полесни,за читање или,јас мислам дека српски туторијали не можат со англиски,бидејки англичаните имаат поголема литература,и по опширно пишуваат(по тешко),и ако сакаш да научиш нешто,читај англиски туторијали :)
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Еве еден доста интересен линк. Тука ги има најновите книги што излегуваат. Колку за пример колку се апдејтува страната, еве една книга:The Economist, November 1 2008. Значи, испаднала завчера :D

http://ebookshare.net/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно