1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Silverstone EC04-E PCIe to USB 3.0 адаптер - каде да се најде?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од InSides, 21 Септември 2019.

 1. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  176
  363
  21 Февруари 2009
  Имено, би сакал да набавам две парчиња Silverstone EC04-E.

  Се работи за PCIe картичка со контролер за USB 3.0 портови. Треба да биде баш тој модел, поради NEC uPD720201 контролерот кој го користи (Анхоч има Gembird адаптер со uPD720200, но не е тоа тоа).

  Дали некој носи Silverstone кај нас? Би сакал да избегнам компликација со порачување од надвор.

  Благодарам. :)
   
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  SILVERSTONE SST-EC04-E PCIE-CARD FOR 2 INT./EXT. USB3.0-PORTS
   
 3. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  176
  363
  21 Февруари 2009
  Нема опција која не бара преминување на граница?
   

Сподели

Вчитување...