• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Silverlight

  • Ја почнал/а темата
  • #1

varelg

Intern
13 декември 2007
67
0
Izvikaniot silverlite probav da go simnam i instaliram od navedeniot sajt i... za vozvrat dobiv error message deka sistemot na koj sakam da go instaliram Silverlite e nekompatibilen. Iako probanovo e pod XP, a probav da go simnam i preku IE7 i preku Firefox 2.0 (shto e povekje od kompatibilno spored prilozhenata lista za system requirements) izleze istata poraka. Me interesira kakvi se vashite iskustva so novava tehnologija...
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
kaj mene na XP se instalirase bez problem...ama zatoa na Vista mi javi deka ne mozam da go instaliram...ama i ne me cudi tolku...mislam Vista e u pitanje...do nekade i normalno :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,537
Мислења
858,929
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно