• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Silent Hill: Homecoming

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Конами УСА денес објавија дека Silent Hill: Homecoming ке биде дистрибуирана преку Steam во текот на Септември. Најавеното одложување на играта за Ноември е планирано само за Европа.
Се надевам дека хоророт во играва ќе биде како во предходните делови иако за овој дел не работи истата екипа што ги направи предходните делови. Ангажирана е сосем нова екипа па да видиме.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
wow.. Еден куп игри има за оваа есен/зима..

Многу арно, не е на арно :))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Pa ne znam za ovaa ama The Room bese katastrofa:ua:
Потполно се сложувам.. Се надевам дека нема да се направи истиот кикс..

До сега мислам дека најдобар беше првиот дел.. Ако добро се сеќавам, човекот прави собраќајка, и кога ќе се освести ќе забележи дека неговата ќерка ја нема. Од самиот старт авантурата почнува..
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Потполно се сложувам.. Се надевам дека нема да се направи истиот кикс..

До сега мислам дека најдобар беше првиот дел.. Ако добро се сеќавам, човекот прави собраќајка, и кога ќе се освести ќе забележи дека неговата ќерка ја нема. Од самиот старт авантурата почнува..
E .... da......
A mi teknuva ova mi bese prva igra sto ja igrav koga go zemav PSX-ot pred nekoi 9-10 godini
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
не сум ја играл толку ниеден дел

но можам да кажам дека имаат одлични траки

akira e феноменалан :bravo:

ке ја заборавев и mary :isplashen:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,544
Мислења
822,941
Членови
28,057
Најнов член
Iamdantes10
На врв Дно