• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Silent ATX?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Здраво,

Преку глава ми е од бучавата што доаѓа од куќиштето на неколкуте компјутери во офисот во кој работам. Размислувам за сменување на напојувањата и/или кулерите за разладување на процесорот. Колку што можам да заклучам, најголемиот дел од бучавата доажа од вентилаторот на напојувањето, па разлгедував некои „безшумни“ напојувања (http://niko.com.mk/shop/product_inf.../1363?osCsid=1d0022226219baaf5b10e39a520ddfe5).
Ќе ве молам за мислења/искуства по ова прашање и евентуално порепораки кои производи би биле добри за решавање на мојот проблем. Гледам дека цените се доста повисоки од обичните(а ќе ми требаат за 3 комјутери), но барем еднаш да го решам и овој проблем.
Не знам дали некој истотака има искуство со „водено“ ладење и дали тоа може да се набави кај нас некаде.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,120
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно