• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сигурносен софтвер за Macintosh = измама [MacSweeper]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Mac Security Program a Scam?

Сигурносната алатка MacSweeper служи за скенирање на сигурносни проблеми на Macintosh-и којшто после скенирањето им продава на корисниците закрпи (software fix)...
Некои корисници на "Mac" сретнале сигурносна програма чија функција и веб сајт имале знаци на измама.

Повеќе: http://www.pcworld.com/article/id,141368-c,onlinesecurity/article.html

:rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,368
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно