• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Signal booster

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
506
380
undergrounde додаде нов оглас:

Signal booster - Проценка

Поради дебели ѕидови на работа имаме многу слаб сигнал на мобилните, обично 1 црта.
Само што ќе излезам пред врата сигналот е добар. Има ли некаде кај нас да се купи некој засилувач?
Секоја идеја е добредојдена

Видете го целиот оглас...
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.186
2.180
Скопје
Во „проценка„ темава ?
Мој совет - никакви бустери - само кабел и екстра рутер на местото каде ти треба сигнал !
И така ли се пишува Андерграунд ? :ROFLMAO:
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
747
777
undergrounde додаде нов оглас:

Signal booster - ПроценкаВидете го целиот оглас...
Барајте од мобилниот оператор да ви ја подобри покриеноста на локацијата со сигнал. Жалите се со прекинување на разговори, изгубени повици... Документирајте за неколку броеви...
Сите други самоиницијативни варијанти не даваат целосен успех кај сите засегнати корисници.
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
506
380
Барајте од мобилниот оператор да ви ја подобри покриеноста на локацијата со сигнал. Жалите се со прекинување на разговори, изгубени повици... Документирајте за неколку броеви...
Сите други самоиницијативни варијанти не даваат целосен успех кај сите засегнати корисници.
Мобилниот оператор мислам не е должен да го подобри сигналот внатре во објектот. Пред објектот сигналот е добар, 2г, 3г и 4г сите се Ок
Мислењето е автоматски споено:

Во „проценка„ темава ?
Мој совет - никакви бустери - само кабел и екстра рутер на местото каде ти треба сигнал !
И така ли се пишува Андерграунд ? :ROFLMAO:
Незнам како отишла во проценка.
Каков е тој рутер што ќе ми пренесе сигнал од оператор?
Undergrounde-Подземни, незнам што имаш проблем?
Nikola100-стогодишен би му значело?
Јас мислев на некој ваков засилувач да не знае некој каде има, види слика
 

Атачменти

 • 20220630_054943.jpg
  20220630_054943.jpg
  396,2 KB · Прегледи: 43
Последна промена:

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.186
2.180
Скопје
Мобилниот оператор мислам не е должен да го подобри сигналот внатре во објектот. Пред објектот сигналот е добар, 2г, 3г и 4г сите се Ок
Мислењето е автоматски споено:


Незнам како отишла во проценка.
Каков е тој рутер што ќе ми пренесе сигнал од оператор?
Undergrounde-Подземни, незнам што имаш проблем?
Nikola100-стогодишен би му значело?
Јас мислев на некој ваков засилувач да не знае некој каде има, види слика
Јас мислев за вифи сигнал се работи.
Ундерграунд без „е„ се пишува. - Прифати малку шега - не се лути..
Не е до годините - кога видов дека членови се викаат - Сине13 , Саше22 , Пане24, и јас решив должината да ја додадам на името.:p
Инаку незнам каде да најдеш таков бустер (репетитор на мобилен сигнал) - ако мобилниот оператор се оглувува на вашите барања да ви го подобрат сигналот - ќе мора да порачаш ако не најдеш овде.
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
747
777
Мобилниот оператор мислам не е должен да го подобри сигналот внатре во објектот. Пред објектот сигналот е добар, 2г, 3г и 4г сите се Ок
Мислењето е автоматски споено:


Јас мислев на некој ваков засилувач да не знае некој каде има, види слика
Погрешно мислиш, а уште помалку знаеш (без навреда).
Докажи му ти на операторот дека има загуба на сериозен сообраќај во твојата точка и он ќе ти намести опрема и под земја ако треба...
Знаеш колку рипитери има во ГТЦ во подрумите и гаражите?
Во државните згради?

Под услов и да најдеш компатибилен рипитер со мрежата на твојот оператор, сигурен си дека мобилниот оператор ќе дозволи непознат уред во своја мрежа?
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.186
2.180
Скопје
Погрешно мислиш, а уште помалку знаеш (без навреда).
Докажи му ти на операторот дека има загуба на сериозен сообраќај во твојата точка и он ќе ти намести опрема и под земја ако треба...
Знаеш колку рипитери има во ГТЦ во подрумите и гаражите?
Во државните згради?

Под услов и да најдеш компатибилен рипитер со мрежата на твојот оператор, сигурен си дека мобилниот оператор ќе дозволи непознат уред во своја мрежа?
Па добро - членот уште не се јавил до својот мобилен оператор да праша ? Ќе добие одговор од прва рака и нема што да се размислува повеќе. Па тие најдобро знаат како да го решат неговиот проблем
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
747
777
Па добро - членот уште не се јавил до својот мобилен оператор да праша ? Ќе добие одговор од прва рака и нема што да се размислува повеќе. Па тие најдобро знаат како да го решат неговиот проблем
Членот, како и многумина овде на форумов а и во реалниот живот, сакаат некој друг да им го реши секој проблем. Додека се мали, тато и мама, дедо и баба им ги решаваат работите. Кога ќе пораснат, прашуваат по кафани, форуми... Искуство = 0. Знаење = -0. Мозокот конзервиран за во тегла, па во витрина.

Понекогаш размислувам да престанам да едуцирам за џабе и се да наплаќам. Можеби ќе ги натера да ги деконзервираат мозоците и да почнат да ги употребуваат. А можеби и нема.
 

MartinPP

Gaining Experience
26 јуни 2017
103
110
/root
Членот, како и многумина овде на форумов а и во реалниот живот, сакаат некој друг да им го реши секој проблем. Додека се мали, тато и мама, дедо и баба им ги решаваат работите. Кога ќе пораснат, прашуваат по кафани, форуми... Искуство = 0. Знаење = -0. Мозокот конзервиран за во тегла, па во витрина.

Понекогаш размислувам да престанам да едуцирам за џабе и се да наплаќам. Можеби ќе ги натера да ги деконзервираат мозоците и да почнат да ги употребуваат. А можеби и нема.

Некој те има изнервирано денеска тебе ама..
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
506
380
Членот, како и многумина овде на форумов а и во реалниот живот, сакаат некој друг да им го реши секој проблем. Додека се мали, тато и мама, дедо и баба им ги решаваат работите. Кога ќе пораснат, прашуваат по кафани, форуми... Искуство = 0. Знаење = -0. Мозокот конзервиран за во тегла, па во витрина.

Понекогаш размислувам да престанам да едуцирам за џабе и се да наплаќам. Можеби ќе ги натера да ги деконзервираат мозоците и да почнат да ги употребуваат. А можеби и нема.
Небарав никој да ми решава никакви проблеми, барав инфо каде да купам засилувач на сигнал( читај малку тикво зелена )
Доколку немаш начин да помогнеш тогаш слободно игнорирај ја темава и лечи ги комплексите на друго место.
А и да побарав помош, мислам дека не го згрешив местото, нели за тоа служи форумов.

Кај операторот е прашано неколку пати, секогаш различен одговор без конкретно решение.
Последно пративме барање за некаков мини репетитор ( така не советуваше еден од вработените на терен ), поминаа од тогаш 3-4 месеци, уште се разгледува барањето. Ако некој знае како да се забрза постапката, нека сподели.
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
747
777
Небарав никој да ми решава никакви проблеми, барав инфо каде да купам засилувач на сигнал( читај малку тикво зелена )
Доколку немаш начин да помогнеш тогаш слободно игнорирај ја темава и лечи ги комплексите на друго место.
А и да побарав помош, мислам дека не го згрешив местото, нели за тоа служи форумов.

Кај операторот е прашано неколку пати, секогаш различен одговор без конкретно решение.
Последно пративме барање за некаков мини репетитор ( така не советуваше еден од вработените на терен ), поминаа од тогаш 3-4 месеци, уште се разгледува барањето. Ако некој знае како да се забрза постапката, нека сподели.
Вистината боли.
Ти читај што ти напишав. Ако не разбираш, прашај што од напишаното не ти е јасно.
Ако ти е навреда главен одговор за незнаењето, нема добро да поминеш во животот...
Мислењето е автоматски споено:

Некој те има изнервирано денеска тебе ама..

35+ години ме нервираат неспособни ликови насадени на погрешни места.
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
506
380
Вистината боли.
Ти читај што ти напишав. Ако не разбираш, прашај што од напишаното не ти е јасно.
Ако ти е навреда главен одговор за незнаењето, нема добро да поминеш во животот...
Мислењето е автоматски споено:35+ години ме нервираат неспособни ликови насадени на погрешни места.
Ти изгледа си малку болен во главата
Ова е форум кај што би требало да си помагаме еден на друг и да научиме нешто, тебе со вакви одговори не ти е овде местото
Треба да те запознаеме лично за да видиме што си постигнал во животот и зошто 35+ години те нервираат неспособни ликови.
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
506
380
Најдено на Реклама5, 8990 денари
Благодарам на сите
Може да се затвори темата
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.639
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно