• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sigmatel USB MP3 Player

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mitash

Intern
8 мај 2007
120
6
Гевгелија
mitash's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 1600 six-core
Motherboard
MSI Tomahawk B350
Storage
SanDisk 240GB SSD Plus
PSU
Cooler Master Real Power 550W
RAM
16GB DDR4 2400MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB
OS
Windows 10 x64
Vaka sega

Pred edno 3 meseci kupiv mp3 player od Anhoch, ne pisuva nisto na nego, edinstveno deka e od 1GB, i oti poddrzuva mp3/wma. E sega, sinokja probav nesto da stavam muzika, ne mi dava da kopiram,javuva i/0 error. Posle nekolku saati google-anje,najdov deka e Sigmatel MSCN chip, svativ deka problem e do firmware-ot,oti imale i drugi lugje dosta problemi so toa. Go zemav cd-to sto ide so player-ot,najdov firmware na nego. Windows-ot si go instalirase bez problem, si go prepozna usb-to kako mass storage device, player-ot i mi dozvoli da mu smenam/stavam istiot firmware. Posle toa gledam dozvoluva da kopiram i brisam od nego bez problem. Taman se izraduvav deka se e ok,go otstekav od komputer, ne mi dava da go vklucam, ednostavno e mrtov!!
P.S. Player-ot e pod garancija,problemot e so e kupen 50 eura, a patot do sk mi e 15 eura. Sekoja pomos e dobredojdena.
 

woo

Intern
18 мај 2007
1
0
барај по руски сајтови, имаат еден куп „фирмвер“
јас имам MSI mega player 533 а ова е истиот само со друго име http://www.wikiznanie.ru/ru-wz/index.php/RoverMedia_Aria_M1_FAQ
има и хак за радиото од 65 до 115-120 MHz
и пази кој фирмвер го пикаш внатре може и да го спржиш плеерчето.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,066
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно