Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Sideload на Tizen Samsung TV

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.489
2.422
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Дали некој успеал да направи sideload на своја сопствена апликација на Samsung Tizen базиран телевизор?
конкретниот модел е QE50Q60T ако прави разлика
 
1 декември 2015
17
49
Мислам дека упатството за Tizen на следниот линк ќе ти помогне:
Накратко - со следење на упатството се инсталира апликација за гледање на содржини од twitch.tv на Samsung Tizen телевизори. Би требало сличен да е принципот и со сопствена апликација. Успешно ја инсталирав апликацијава пред некоја година ( кога ја тргнаа/присилно избришаа Twitch апликацијата ).
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.489
2.422
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
да се надоврзам, ова функционира за конкретнава апликација:

ова праткично пакува web апликација како tizen апликација … што може да е корисно и за други намени.

малку беше тешко да се влезе во developer mode со даљинското на Samsung (кое нема бројки), ама некако успеа со виртуелните бројки/тастура
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно