1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sid Meier's Civilization VI Free

Дискусија во форумот 'Игри' започната од zipi123, 22 Мај 2020.

 1. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  531
  510
  14 Јануари 2016
  Машко
  Sid Meier's Civilization VI e free na epic do 5/28
   
  На DonFrozex, shifty, Ragnar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,262
  860
  8 Мај 2010
  Машко
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,684
  9,381
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ајде да играме заедно кој е ЗА
   
  На Aowek и Rikimaru им се допаѓа ова.
 4. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Ми недостигаат компетитивни РТС игри ама поактивни подинамични од вакви тактички. Земи сними ред алерт да те газам со тие тенковите со две цевки (заборавив како се викаа).
  Испратено од OnePlus 5T преку IT.mk форум апликација
   
 5. deadpool

  deadpool
  Intern

  39
  24
  31 Декември 2018
  Можеш да пробаш Company of Heroes.
   
  На kiko555 и Astro им се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,684
  9,381
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не бе златен каков Ред алерт, тоа е за основци.
  Ова е софистицирана игра, да не речам симулација. Можеме да направиме тимови и да играме versus или coop, да направиме турнирче. Не сум пробал до сега како би одело multiplayer. Кој е заинтересиран може да пробаме.
   
 7. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  544
  372
  22 Март 2016
  Машко
  Да не играш случајно Rise of Nations?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 8. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  957
  1,052
  9 Декември 2015
  Машко
  Civilization VI ми беше многу тешка и со премногу опции споредено со претходните делови. Треба тренинг во секој случај :)
   
 9. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Од вакви turn-based, tactical RTS игри имам играно само TotalWar и тоа само онаа првата Rome TotalWar. После тоа видов дека не се за мене бидејќи бавно се одвиваат и долго траат. Си сакам blitzkrieg стратегија јас.
   
 10. Astro

  Astro
  Guru

  6,684
  9,381
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Има пар едукативни видеа на Јутуб, како да заопчнеш добро. Ќе ги најдам и ќе ти ги пратам.
  И мене ми беше многу тешка кога излезе и едно време се откажав од играње. Не знам што ми текна подоцна се заинтересирав и сфатив како работи механиката. Сега правам неколку рестарт на мапите додека ми се даде добра стартна позиција. После тоа сум незапирлив. Civilization 6 е многу поинтересна подоцна во ерата кога доаѓаат до израз бенефитите на параметарот Култура, музеи, археологија, шпиунажа.

  На пример, играм против 10 души (индијанците заедно ги ставам во тим за да можат да се одбранат од шпанците и америте, русите и кинезите заедно за да не се испоубијат со нуклеарки, Германците и енглезите за да имам конкуенција во шпиунажа), успевам да се укотвам и после мавам на шпиунажа и култура. Си ги зезам на начин што им ги крадам сите културни артефакти и ги гледам како се нервираат и се обвинуваат еден према друг :crazy: после се давам на екологија, си ја уредувам територијата како сакам, ја обиколувам цела мапа со бродови да имам увид околу цела мапа и така владеам со светот :crazy:

  Кој ќе погоди која цивилизација ми е омилена :oh:
  --- Споени мислења, 22 Мај 2020 ---
  Не, не сум ја играл. Добра е?
   
  Lokvan, goce03 и на Ragnar им се допаѓа ова.
 11. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
 12. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  320
  278
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Да сте такви да снимите eu4... е тоа е страгедија
   
  На Steam. и P.Overdrive им се допаѓа ова.
 13. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  544
  372
  22 Март 2016
  Машко
 14. Astro

  Astro
  Guru

  6,684
  9,381
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  јас би брат, ама со оглед на домашните и работните обврски имам време само за една игра во pipeline а тоа е за сега Civilization i WOT.
   
 15. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  957
  1,052
  9 Декември 2015
  Машко
  Немаше подобра од Colonization :)
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,684
  9,381
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Е да, ова е исто прекрасна игра, и се спремам за летово кога ќе има помалку работа а на одмор нема да се оди оваа година.
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  544
  372
  22 Март 2016
  Машко
  Fair enough :)

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Го откажав и јас одморот, ќе се пуца ова лето нови игри. Ми здосади дотата.

  chrome_g6tC8mH0wa.png
   
 19. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  149
  122
  21 oктомври 2014
  Машко
  лелеееј 600 денови, денови ли се денови аргатски маки големи, хахахахха живот си га оставија на Доту.

  Инаку би ги играл сите РТС со вас, ама време не се наоѓа, а јас би бил нуб па ќе ми треба плус време да научам да играм, особено Ред Алерт со рефлекси.
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,610
  3,356
  24 Септември 2012
  До кога е фри ова? Да не симињам за џабе па да ми истече периодот. Јас би ја симнал ако е фри, за да играм по 5 саати секоја година наредни 11 години.
   
 21. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Страшно многу внимание имаат посветено на детали. ЛајнОс ја играше на 8к и зумираше до крај до униформата на едно човече. Се се гледаше.
   
 22. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  149
  122
  21 oктомври 2014
  Машко
  Си ја ставаш на акаунт и си ја имаш засекогаш
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 23. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  974
  1,703
  20 Јануари 2015
  Машко
  Ептем тапа што не направија Colonization серијал како CIV.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  957
  1,052
  9 Декември 2015
  Машко
  Па дури и се мислев да почнам пак да ја играм ама графиката а и гемплејот веќе се ептен прегазени од времето :)
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,134
  2,588
  28 Јануари 2017
  Машко
  Замисли си како да играш нова инди игра и готово :hay:
   
  На Lokvan и Ragnar им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. super_hacker
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,180
 2. MrTony
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,589
 3. goxymaxy
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  612
 4. Enigma
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  866
 5. Ragnar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  767
Вчитување...

Сподели

Вчитување...