1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Enigma, 13 Април 2014.

 1. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф

  Едвај чекам да трошам по неколку часа дневно на нејзе :D
   
  Borsa, Revan и на 7n00dle7 им се допаѓа ова.
 2. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  562
  352
  26 Февруари 2012
  Машко
  [quote
  Едвај чекам да трошам по неколку часа дневно на нејзе :D[/quote]

  Неколку часа!?!?!?! Здравје се остава на Civilization!!!
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Конечно спиритуален наследник на Alpha Centauri.

  Наскоро и Galactic Civilizations III треба да се појави.

  Одлични вести за сите љубители на 4X игрите со Sci-Fi тематика. :)
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
 5. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Искочи на торент, нема веќе чекање... Сега ко ќе фатам да ја плешам, абе нема спиење... :)
   
Слични теми
 1. Razor_11
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  872
 2. Ci@_11
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  876
 3. goxymaxy
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  611
 4. anti-spam
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,115
Вчитување...

Сподели

Вчитување...