1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Штрафилица Parkside PBSA 20-Li A1

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Lokvan, 5 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,893
  12 Јануари 2016
  Машко
  Цена 60 евра.
  Доаѓа со куферче, полнач и батерија од Парксајд X20V серијата 20 волти, 2 аперчасови, брзо полнење за 60мин. Вртежен момент (torque) 35 Nm. 2 брзини на вртење, прва брзина 0-400рпм, втора 0-1400. Кумплуг, 25 чекори за вртежниот момент, плус сетинг за класична дупчалка. На штрафилицата има магнетизирано подножје за две битчиња, за достапност за брзи замени при работа. Доаѓа и со две крстач битчиња, PH1 и PH2.

  Купена летово од Солун, неупотребувана, неотворена, неотпакувана. Ја продавам пошто не ја користам, веднаш по купувањето земав и жичана штрафилица на 220в која излезе дека ми ги задоволува потребите. Цената е колку што ме кошташе мене.

  Фотографии само од кутијата, пошто не е отварана и лепенките уште стојат.

  Parkside01.jpg Parkside02.jpg
  Ако некогаш затреба (скраја да е) според напишаното би требало да има стандардна Парксајд гаранција од 3 години (почната летово), нормално ќе треба да се носи таму во Јужна.


  Видео со штрафилицата има подолу, видеото не е ништо посебно ама човекот го покажува баш истиот модел од Парксајд. Кој сака повеќе информации има на нет подоста видеа за Парксајд штрафилици (истиот или слични модели).

  View: https://www.youtube.com/watch?v=g_0_w774zRw
   
  Alucard, Tenny, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,394
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ударна е оваа? Неможам во моментов да проверам, ама ако е да, тогаш живо сум заинтересиран за неа.
   
  На Vlatzki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,893
  12 Јануари 2016
  Машко
  PBSA 20-Li A1 е класична штрафилица, не е ударна (impact driver).
  Еве ја облечена во бел скин: PARKSIDE® Akku-Bohrschrauber PBSA 20-Li A1 Limited Edition - Lidl.de

  Гугл превод овде, детални карактеристики подолу:

  PARKSIDE® Cordless Drill PBSA 20-Li A1 Limited Edition
  From our series "PARKSIDE X 20 V Team"

  Battery: 20 V, 2 Ah
  Speed: 1./2. Gear: 0-400 / 0-1400 rpm
  Torque: max. 35 Nm


  characteristics:
  Powerful engine with 2-speed gearbox
  Metal quick-release drill chuck with radial lock
  Infinitely controllable speed with Quickstop function
  2-bit holder on the device incl. 2 bits
  Practical belt clip incl. Bottle opener function
  60-min. Fast charger with automatic charge switch-off
  Integrated LED work lamp
  Non-slip softgrip equipment
  IC protection: deep discharge protection, cell monitoring, short-circuit protection and overheating protection
  25 torque levels + 1 drill level
  Powerful 20V lithium-ion battery (2.0Ah)
  Max. Drilling diameter: 30 mm in wood / 13 mm in steel
  Battery compatible with all devices of the series "PARKSIDE X 20 V Team"

  Technical details
  • Speed: 1st gear: 0-400 rpm | 2nd gear: 0-1400 rpm
  • Battery: 20V lithium-ion
  • Battery capacity: 2 Ah
  • Charging current: 2.4 A
  • Max. Torque: 35 Nm
  • Drill chuck capacity: Ø max. 13 mm
  • Max. Drilling diameter: 30 mm in wood / 13 mm in steel
  material
  • Housing: acrylonitrile / butadiene / styrene (ABS)
  • Softgrip: Thermoplastic Elastomer (TPE)
  • Case: Hard Polyethylene (HDPE)
  Dimensions
  • Cordless Drill (with battery): 226 x 232 x 94 mm
  • Bit: 50 x 6.3 mm
  • Charger: 140 x 84 x 66 mm
  • Case: 270 x 271 x 122 mm
  • Cable length: 1.50 m
  mass
  • Cordless drill (with battery): 1591 g
  • Charger: 305 g
  едит: тој отварачот за вински флаши не знам дали иде со грчкиот комплет. ;)
   
 4. stranger777

  stranger777
  Gaining Experience

  336
  112
  27 oктомври 2013
  Машко
  Ударна од Performance серијата барај ;) супер е штрафилицата имам некој модел постар од овеј и нема мана до сега јавено а и цената е ок :)
  Многу јак скин :eek:
   
  Последна промена: 6 Декември 2019
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,893
  12 Јануари 2016
  Машко
  Дап, само веројатно белата полесно се прља од зелената. :)
  Инаку се извинувам, требаше во првиот пост да напишам дека не праќам по карго.
   
 6. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,893
  12 Јануари 2016
  Машко
  Резервирано.

  ...и одрезервирано. :)
   
  Последна промена: 6 Декември 2019
 7. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,893
  12 Јануари 2016
  Машко
  Продадено.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...