• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што значи нашата "бета фаза"?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,284
1,957
www.iwmnetwork.com
Бета фазите се дел од животниот тек на еден продукт (најчесто софтвер) кои практично значат периоди каде се врши детално тестирање за функционалноста, практичноста и сл.

IT.com.mk од своето започнување на 25 март, 2008 година е во бета фаза. Тоа што ние го нарекуваме "бета фаза" ќе трае до ?? со можност за продолжување на неопределен период доколку тоа е потребно.

Оваа фаза од нашиот проект го означува периодот каде што ќе бидат тестирани нашите услуги, активно ќе се следат предлозите од корисниците и ќе бидат вршени разни измени со цел подобрување на вашето искуство на IT.com.mk.

Кратко кажано во овој период не би требало да се изненадите доколку забележите позначајни промени на порталот, недостапност на некои услуги, помал број на содржини, разни технички проблеми и сл.

Околу содржините: по истекување на овој бета период ќе можете целосно да уживате во содржините на IT.com.mk, дотогаш ве молиме за трпение.

Корисничките забелешки се навистина значајни за развивањето на овој портал и сите негови сервиси па затоа доколку имате било какви мислења или проблеми доставете ни ги преку:
- емаил: [email protected]
- преку темата Ваши сугестии / забелешки / проблеми
- преку приватни пораки до администратори
- преку директен одговор на www.twitter.com/itcommk
- преку објавување на пост на нашата страна на Facebook

или пак на било кој друг начин на кој можете да не контактирате. :)

Бидете сигурни дека сите ваши предлози се детално прегледани и размислени и однапред сме благодарни за нив.

Поздрав,
Дамјан
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Dobro e.. Razbirame..Ne e neshto mnogu strashno.. Shto ne sme izdrzhale pa i ova... :D Kako shto imam kazhano i drug pat, se dodeka ima promeni se kje e vo red.. Se dodeka se pravi neshto kje znaeme deka nekoj se "grizhi" za portalov.. A koga seto toa kje prestane i podolg period nema da ima nishto novo.. togash vekje kje treba da se zamislime.. :)
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Сепак сега засега е добро!!!!!!!!!:))

Поздрав до сите.
:bravo:
Инаку јас сум нов се регистрирав пред неколку дена.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
или пак на било кој друг начин на кој можете да не контактирате. :)
Тука би го вметнал и каналот на IRC каде дел од администрацијата е присутна, #it.com.mk на irc.freenode.org (директен линк во мојот потпис) :))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

D

Администратор
31 март 2007
3,284
1,957
www.iwmnetwork.com
Бета фазата е продолжена до 20 Јуни, 2008 година.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Pa spored mene dobro e i vaka iako sekoe novo podobruvanje e dobredojdeno.
Jas licno imam eden predlog. Mislam deka treba da se vovede eden nov poseben del kade sto ke moze da se tretiraat samo "nelegalni" raboti i aktivnosti......sekako vo ramkite na pravilata. Zatoa sto mislam deka toa bi bilo najposetuvanoto mesto na forumov.:bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

D

Администратор
31 март 2007
3,284
1,957
www.iwmnetwork.com
Pa spored mene dobro e i vaka iako sekoe novo podobruvanje e dobredojdeno.
Jas licno imam eden predlog. Mislam deka treba da se vovede eden nov poseben del kade sto ke moze da se tretiraat samo "nelegalni" raboti i aktivnosti......sekako vo ramkite na pravilata. Zatoa sto mislam deka toa bi bilo najposetuvanoto mesto na forumov.:bravo:
Нелегален софтвер или било какви нелегални активности не се добродојдени на форумов.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Pa spored mene dobro e i vaka iako sekoe novo podobruvanje e dobredojdeno.
Jas licno imam eden predlog. Mislam deka treba da se vovede eden nov poseben del kade sto ke moze da se tretiraat samo "nelegalni" raboti i aktivnosti......sekako vo ramkite na pravilata. Zatoa sto mislam deka toa bi bilo najposetuvanoto mesto na forumov.:bravo:
Во тој случај форумов сосема би ја изгубил идеата..
Точно дека тој дел ќе претставува "магнет" на членови, но со тоа ќе се изгуби долгата борба водена до сега против пиратеријата.
sekako vo ramkite na pravilata
Незнам кои правила би важеле во `таквиот` дел..
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
BUMP

Да не дојде до забуна, пожелно е едитирање на некои постови, бидејќи бета фазата е продолжена. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,841
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно