1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што скрипта да користам за сајт за превземања?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од sini6a, 1 Март 2010.

 1. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Што веб скрипта да користам за превземања сајт сакам да направам. Дали друпал е добра, џумла или што? :chudenje:
   
 2. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Ја знам дека даре_ку користи eSoft :p

  Можеш било што , ако ти е за кастомизирање можеш Друпал со некој додаток.Ако се занимаваш со програмирање и имаш време да се мачиш ти го препорачѕвам еСофт :))
   
 3. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  Ти го препорачувам eSoft, тешко се едитира (многу тешко) али добра е нема што, е сега единствено цената....

  Е сега зависи ако сакаш за warez eSoft ке ти нарпави повише проблеми, во тој случај фурај со џумла/друпал/вордпрес нешто такво :D
   
 4. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  A za ova eSoft, sto e potrebno? Mora da znam nekoj programski jazik ili...?
  (Izvinete za latinicava)
   
 5. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  Абе види не е скриптата од типот на џумла или некоја друга.... па да имаш плагини модови блаблабла... Треба да знаеш пхп за да ја едитираш за твоите потреби :D
   
 6. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Јас би ти препорачал wordpress како наједноставен метод. Имаш се што ти треба, во едноставна скрипта. Во последно време сите го заменуваат drupalot/joomlata со wordpress бидејќи увидоа дека им пружа се што им треба.
   
 7. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Аха, ОК тогаш фала ви
   

Сподели

Вчитување...