• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што се случува со live msn?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
повеќе од пола саат не можам да се конектирам на мсн ... не ми појавува error code што значи не ми е хакнато мсн-то ... нејке да се конектира ни на брат ми мсн-то на другот PC ... и на некои другари

повеќето имаат вакви проблеми или ?
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Кај мене се е ок, има проблем само кога ќе симнувам повеќе работи у исто време се гаси и несака да се конектира
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
сега и јас се конектирав ... али доста време имаше проблеми
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да и куде мене се конектира но еве неколку минути на нокого не можам ништо да пишам
се ми враќа

The following message could not be delivered to all recipients:

го исклучив и уклучив и пак исто
ке го оставам да се средат
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,341
28,732
kalco.ru
Ke bidam sreken ako e samo msn-to.... wadsl-ot na on.net poslednive 4 dena e ama absolutno za nikade.Samo stranaata na onnet ja otvara nonostop a vaka drugi stvari koga ke im tekne togas...ako si uporen ke uspees:ua:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Овај е глобален интернет проблем .. некој линк сигурно не е како што треба ..,. чера и јас имав провлеми со конектирање на неколку канадски сервери :|
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Повторно има некакви проблеми:ermm:
хммз.. кај мене пак ко за чудо ОД ПРВА :))

Многу многу рерко ова ми се дешава од прва да се конектирам,.. Додека не одам 20 пати Repair и 3-4 пати connect/disconnect неможам никогаш да влезам.. Се различни проблеми ми појавува ( најчест - Host File ).
Но сега од прва :)
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Не сака ни кај мене сега да се конектира исто како и вчера ...кој си игра со нас незнам. Хотмаилот перфектно си работи ..meebo.com и останати сервиси не работат за логин со msn account.:lut2:
 

BLizArD

Intern
2 декември 2007
77
0
www.downmk.mkd.net
чести се во последно време проблемите со MSN али некако тешко да се поправаат, али дека излезе 9'ka MSN, можи затоа се порблемите ...:ua:
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
91
Здраво... Прво добро ве нашол на форум4ево... Второ и мене ме дупи МСНто и уште не се оправило... Иначе као демек едни сервери работеле додека се средуеле главните. Постирал еден тип адреси од нив кои се убацуеле у C:\Windows\system32\Drivers\etc\hosts.
Фајлот хостс се едитира и најдоле се додаваат

65.54.239.80 messenger.hotmail.com
65.54.239.80 dp.msnmessenger.akadns.net

али нишо и од тоа не делуе... ке чекаме гејтс-тимот да се разбуди и да почне со работа :D:D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #18

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
чести се во последно време проблемите со MSN али некако тешко да се поправаат, али дека излезе 9'ka MSN, можи затоа се порблемите ...:ua:
знаеш дека имаш право ... не ми текна на оваа работа ... кога ке успеам да се конектирам има веќе 7,8 души конектирано од кои некои знам дека користат мсн 8
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
И денеска имаше пробелми со MSN ама ова само кај НО НЕТ, демек си конектран на нет а уствари нема ништо од нетот..
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
и он нет нешто зеза
еве баш ичера преко оннет нејке мсн 8.5 едно 5-6 пута пробува
ај викам да се уклучу на кабелски
одма од прву се уклучи мсн

patient ке се среди работата
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно