• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што се случува???? [on.net]

1 октомври 2008
278
9
Cabletel - Тетово, нема гајле само што малце е спор, ама си е стабилен. :p
кога спомна Cabletel - Тетово ,дан ти е пројден лимитот ?
бтв интересна финта да не ти пага интеренетот стај да не се генерират автомтски днс серверите и додај ги сите што ги знаеш од оннет сите фаќаат ми нема интернетот паднато скоро месец дена само што еднаш ми се појави нетворк кејбл унплугед ...
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
E vidis za toa ne sum razmislil, ama ne spustav mnogu mesecov edvaj nekoj 5 filma. hmmmm sea me zamisli.
BTW Fintata so DNS serverite e definitivno dobra. Odamna ja probav i mozam da kazam deka ako ne si smenite DNS serveri osobeno onie so imaat kabelski internet, ce vi paga nenormalno.
Sorry za latinica nemam kirilica na faks.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Сношти он.нет се поправи, еве го сега пак.:lut2::lut2::lut2:
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
od kaj pa toa?ja sum na on net pa si kazuva deka ISP si e on net nema sansi da ti vika makedonski telekomnukacii inace i kaj mene e katastrofa netot nz sto se slucuva!!!:lut2:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
od kaj pa toa?ja sum na on net pa si kazuva deka ISP si e on net nema sansi da ti vika makedonski telekomnukacii inace i kaj mene e katastrofa netot nz sto se slucuva!!!:lut2:
На кој пакет си? Ако си на некој од ДУО пакетите, ќе ти пишува дека ISP ti e On.Net, тоа пишав дека важи за соло пакетите!
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
od kaj pa toa?ja sum na on net pa si kazuva deka ISP si e on net nema sansi da ti vika makedonski telekomnukacii inace i kaj mene e katastrofa netot nz sto se slucuva!!!:lut2:
Ти си најверојатно WADSL, јас сум АДСЛ Соло10 пакетот, а тие ја користат инфраструктурата од Т-home, па преку нив е линијата - најверојатно затоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,382
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно