• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Shto se ne se pordava na internet..

  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Sharam na tocka.com.mk i sluchajno vo random statii zabelezhav edna malce po neobichna..
Citiram:

Се продава затвор на eBay

Раководителите на окружниот затвор Радолф од Мисури имаат намера да го продадат овој стар објект преку он-лајн аукциската страница eBay.

Почетната цена на овој затвор ќе изнесува 32 илјади долари, а продажбата започнува во среда. Оваа зграда е стара 95 години. До 1989 година во оваа зграда живееше окружниот шериф заедно со неговата фамилија.

Службениците на овој стар затвор оваа идеа за неговата продажба ја добиле од раководството на соседниот округ Ховард кои што својот стар затвор го продале по цена од 42 илјади долари на компанија од Лос Анџелес кои што планираат да го пренаменат и да биде нешто за нивни потреби.
ps. Iako zatvorot e kupen, sepak nekade prochitav deka istiov zatvor e vekje renoviran i e povtorno na prodazhba samo ovaj pat ne e na eBay za zhal :(
Pa taka da, Ima li zainteresirani? :D

Bash me interesiraat komentari za vakvi neobichni neshta po internet :chudenje:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно