Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.155
1.937
Скопје
MVIMG_20231209_161106.jpg
MVIMG_20231209_161058.jpg

Ryzen 5800X3D "клуб" цена од Сетек. Заменва Ryzen 3600, тера со -30 undervolt на сите јадра без проблеми

И јас сум намерачен на ист ваков апгрејд, имам 3600...
 

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
405
271
И јас сум намерачен на ист ваков апгрејд, имам 3600...
Најдобар процесор за АМ4, 3600ката ме служеше едно 4 години па време беше еден апгрејд заедно со рх 5700 хт си спие процесорот. Следно идеме или графика или нов (или плус) монитор
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.214
4.197
Скопје
hackitfree.github.io

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.474
12.852
Конечно и јас да бидам во тек земав SSD Samsung 990 Pro 1TB за 7К од Анхоч. Претходно имав 5 години стар тошиба 256 гига М.2. Конфигурацијата не е најнова и не го користам максимумот од драјвот. Користам офис, датабази и сл.

Разлики во секојдневие не можам да приметам ама баш никакви. Нит бутирање, нит стартап на програми/датабази нит ништо.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.574
3.106
Неготино
Конечно и јас да бидам во тек земав SSD Samsung 990 Pro 1TB за 7К од Анхоч. Претходно имав 5 години стар тошиба 256 гига М.2. Конфигурацијата не е најнова и не го користам максимумот од драјвот. Користам офис, датабази и сл.

Разлики во секојдневие не можам да приметам ама баш никакви. Нит бутирање, нит стартап на програми/датабази нит ништо.
Јас затоа не сум се осмелил сеуште да одам на поскап и побрз драјв. Имам кингстон 4000/2300 моментално и за browsing + World of Warcraft не гледам потреба за побрзо.
 
И

Избришан член 42370

Гостин

На Алија го имам заприметено овај mouse, иде обично по 4к. Дали истиот модел е а не е некоја кинеска копија? Огромна разлика во цена има. Исто и обичен G502, по 1500 се наоѓа, некогаш и пониско.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Купена од оглас по цена од 1000е со преостаната гаранција до xx.xx.2027

Искрено за тоа што го работам и гејмам не видов некој голем скок во перформанс од старата 3090ка rog strix. Тоа што е подобро е разликата во температура и потрошувачка на струја па сега и седењето до самото пц е многу попријатно.

Еве и слики за споредба која е разликата во димензии од едната до другата
 

Атачменти

 • IMG_1849.jpeg
  IMG_1849.jpeg
  3,1 MB · Прегледи: 120
 • IMG_1854.jpeg
  IMG_1854.jpeg
  1,2 MB · Прегледи: 118
 • IMG_1851.jpeg
  IMG_1851.jpeg
  1,4 MB · Прегледи: 113
 • IMG_1850.jpeg
  IMG_1850.jpeg
  1,5 MB · Прегледи: 121

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.155
1.937
Скопје
На Алија го имам заприметено овај mouse, иде обично по 4к. Дали истиот модел е а не е некоја кинеска копија? Огромна разлика во цена има. Исто и обичен G502, по 1500 се наоѓа, некогаш и пониско.

Да, и ја ги гледав тие.
Верзијата без RGB e 4500, оваа другата е 6900.

По ревјуа таму - викаат дека им ги препознава во Logitech G-Hub.

За 4500 - вреди да се проба, овде истата верзија е 7000 и нешто.
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
619
492
Од каде го најде ладилников за 3000ден на Македонски пазар? :cool:
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.155
1.937
Скопје
Од каде го најде ладилников за 3000ден на Македонски пазар? :cool:

Нексио имаа добри цени за Arctic поради глобална роденденска акција на самата компанија (до 26.05 мислам или така нешто). Сега не знам како е.
Јас го зедов истиот во 420mm варијанта за 7000...
 

-ECT-

Intern
25 септември 2017
2
8
8gb DDR3 1600mhz 10usd AliExpress
Mxm II 9300m GS 256mb 13usd AliExpress
bc4150cae6fcfff565104d4a8a1f085a.jpg
ac78fa34562126d7874af4728f220c8b.jpg


Sent from my V2208 using Tapatalk
 

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
711
1.393
Битола
www.instagram.com

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.773
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно