Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.069
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Gigabyte B650 X
Gigabyte rtx4070
Gskill TridentZ neo 32gb ddr5(na slikite e flarex5 no e smenet posle 2-3 dena koristenje poradi problemi so expo so trident)
Samsung 990 pro 1tb
Samsung 970 evo 1tb
Ryzen 7 7800x3d
Nzxt h7 flow
Arctic liquid freezer II 360
Corsair 1000w psu
Deepcool card holder
Xtrfy m8 wireless
Прекрасна конфигурација (y)
Ликуид кулинг е "must" за Рајзен 3Д процесори.
Има да ја шиба на 100% во секоја игра 4070ката без проблем
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
Погледнете го атачментот 132118
Hyper X Cloud Alpha од Анхоч, само тамо усепав да ги најдам.
Се мислев помеѓу JBL и Logitech но ме предомисли батеријата.
Добар избор ги имав слушалките за гејминг се топ со здравје да се користат :D
Мислењето е автоматски споено:

Уште еден од 1терабајт :D
 

Атачменти

 • 61TXguQKdgL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
  61TXguQKdgL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
  73,1 KB · Прегледи: 46

Motiv8

Gaining Experience
11 јануари 2019
28
62
20 јуни 2008
553
597
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 970 EVO 500GB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1.733
2.388
Фатив некои Црн Петок попусти.
 • MX Master 3S - купен од amazon.de, цена €65
 • NuPhy Air75 V2 + Wrist Rest - директно од нивниот сајт, вкупно со шипинг излезе околу $160
 • Lamzu Atlantis OG V2 4K, купен од maxgaming.gg, цена 90€
 • Aqua Control 2, исто купен од maxgaming.gg, цена 28€

IMG_2538 (1).jpg
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.387
6.548
Од Маркет, за црнечкиот Петак. Со ваучери и такви работи.
Маусот си спие, кулерите ке се местат деновиве.

36a11457e3c23c749926f776204fd48c.jpg

9411ef83c76a0d7fa6b16c2b8954129d.jpgSent from my iPhone using Tapatalk
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
Од Маркет, за црнечкиот Петак. Со ваучери и такви работи.
Маусот си спие, кулерите ке се местат деновиве.

36a11457e3c23c749926f776204fd48c.jpg

9411ef83c76a0d7fa6b16c2b8954129d.jpgSent from my iPhone using Tapatalk
земав и јас 5 од овие p12 фанови одлични се :)
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.069
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
земав и јас 5 од овие p12 фанови одлични се :)
Уф , јас на тие колку им се спремав да ги порачувам од ЦУ https://www.computeruniverse.net/en/p/2D01-2M5 - 3 за 19е негде доаѓаше ама со тие 30е за испорака не ми се исплатеше па чекав нешто да се најде да додадам па да порачам ама ништо. Овие по 320ден - кражба се...
Мислењето е автоматски споено:

кулерите ке се местат деновиве
Мора „репортажа„ да удриш една за феновиве. Шум , регулација како итн ...
Мислењето е автоматски споено:

Функционално ;)
 
Последна промена:

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.967
5.121
Скопје
Уф , јас на тие колку им се спремав да ги порачувам од ЦУ https://www.computeruniverse.net/en/p/2D01-2M5 - 3 за 19е негде доаѓаше ама со тие 30е за испорака не ми се исплатеше па чекав нешто да се најде да додадам па да порачам ама ништо. Овие по 320ден - кражба се...
И кај нас се тука некаде P12ките од Нексио.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.387
6.548
Јас веќе имам искуство со кулерите, ги имам на AIO то и уште еден на издув, само argb се. Доста тивки и имаат добар проток на воздух.
Овие се скроз истите само без ргб.
Цената во Нексио им е 430 денари од фан.
Утре ке ги поврзам само и ке пуштам слика, има доста кабли за средување. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
Јас веќе имам искуство со кулерите, ги имам на AIO то и уште еден на издув, само argb се. Доста тивки и имаат добар проток на воздух.
Овие се скроз истите само без ргб.
Цената во Нексио им е 430 денари од фан.
Утре ке ги поврзам само и ке пуштам слика, има доста кабли за средување. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ме интересира на колку rpm ти се подесени.. кај мене моментално се на 1000 rpm али некако слаб проток на воздух прават дали да зголемам брзина?
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.304
3.008
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7950X3D | ROG Ryuo III 360 ARGB
Motherboard
ROG Crosshair X670E Hero
Storage
Kingston FURY™ Renegade 2TB | Samsung 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX 2x2TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
Kingston FURY™ Renegade DDR5 32GB 6400MT/s
Video card
ASUS TUF Gaming GeForce RTX® 4090 OC Edition 24GB GDDR6X
Case
be quiet! Dark Base Pro 901
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix GO Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro
Ме интересира на колку rpm ти се подесени.. кај мене моментално се на 1000 rpm али некако слаб проток на воздух прават дали да зголемам брзина?
А зашто на фиксни вртежи? Врзи ги за некој сензор за температура, CPU или GPU, направи custom крива па нека вртат idle на минимум, под load до колку ќе им зададеш максимална вредност, зависно од бучава.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.387
6.548
Ме интересира на колку rpm ти се подесени.. кај мене моментално се на 1000 rpm али некако слаб проток на воздух прават дали да зголемам брзина?

Сум заборавил да пишам. Не се фиксни, наместени се овака кај мене.
c57a825ce6401c77b5ac8e0a69c7d304.jpgSent from my iPhone using Tapatalk
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.069
4.065
Скопје
hackitfree.github.io

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.770
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно