• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.743
4.680
Скопје
Таа камерата ја гледав и јас.
Многу добра од тие 15 минути што ја вклучив и прочепкав. Би направил аналогија ако носиш наочари, како да ги ставиш на себе, се е почисто и појасно :)
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Многу добра од тие 15 минути што ја вклучив и прочепкав. Би направил аналогија ако носиш наочари, како да ги ставиш на себе, се е почисто и појасно :)

Јас ги имам поминато (и буквално во ист редослед купено) сите логитек камери до тој момент. C130 прво, шо беше многу топ за времето коа излезе посебно дека сите имаа ужасни вебкамери тој период, 720п беше премија.

После C510 која искрено има доста подобра слика од 130-ката и неколку плус функции (тоа дека се затвара ко школка цела е фантастично исто).

И на крај оваа шо ја начекав на реклама5 C930 со као демек Карл Заис оптики нешто. Ама дефинитивно 1080п бампот вредеше. Моментално ми е вебкамерата која ја користам на компјутеров.

Само на монитори со ептен тенки рамки знае да навлегува на екранот па морав да и залепам такви сунгерчиња од тие за под ногарки на мебел за да седи малце повисоко хаха. Памти го ова ко финта ако го имаш истиот проблем.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Пиши ќе ти поклонам од МСИ ГамингХ, ако пасува.

Важи и за друг некој ако му треба.

Мислам дека ако не сака да меша брендови тогаш да иде кај @Oktar пошо он само што зеде МСИ графичка огромна.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.929
15.064
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Дојде со држач мојата, профи е.

Закон овие MSI. Уште ја неам преболено мојата MSI Radeon R7 270X HAWK. Визуелно најубава графичка шо сум ја имал. Цел fan shroud беше метален а не ко пластичниве пи***ни димови денес.
 

BrziiBesniGlisti69

Gaining Experience
18 јуни 2021
33
50
Бајтола
Можеби е малку надвор од тема, но слушнав и видов кај пријател добри работи за Stream Cam или како и да се вика од Logitech. Ме интересира дали има некој искуство со неа во споредба со оваа и обратно.
Јас ги имам поминато (и буквално во ист редослед купено) сите логитек камери до тој момент. C130 прво, шо беше многу топ за времето коа излезе посебно дека сите имаа ужасни вебкамери тој период, 720п беше премија.

После C510 која искрено има доста подобра слика од 130-ката и неколку плус функции (тоа дека се затвара ко школка цела е фантастично исто).

И на крај оваа шо ја начекав на реклама5 C930 со као демек Карл Заис оптики нешто. Ама дефинитивно 1080п бампот вредеше. Моментално ми е вебкамерата која ја користам на компјутеров.

Само на монитори со ептен тенки рамки знае да навлегува на екранот па морав да и залепам такви сунгерчиња од тие за под ногарки на мебел за да седи малце повисоко хаха. Памти го ова ко финта ако го имаш истиот проблем.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2.264
3.868
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-11400F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
Gigabyte B560M - DS3H V2
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master V750 GOLD V2
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Zotac RTX 3050 Twin Edge OC 8GB GDDR6
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

Tenda Wireless AX Smart Dual-Band Gigabit Router 1800Mbps WiFi6 TX3 од Анхоч за 2.890 ден. купен денес за Сајбер мандеј со гаранција 24 месеци.

Кога ја одлепив налепницата 2.890 ден. под неа беше редовната од 3.480 ден. што е реално намалување во Анхоч за разлика од Сетек каде што е 3.319 ден. со попуст. :)

0-02-05-e4b99ca5df81a724f7ee8047d93e073bbfaa12e429726304d6296c634e3e08c7_8d3b1857d4858c03.jpg 0-02-05-2d8ae808591b5aa7feadb7309c534db90977ca2e5c8cbeaa1dfae451f4ba00a3_7757dd691d580a59.jpg
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.929
15.064
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Не сум сигурен дека се води како компјутерска компонента, ама јас ја водам така па ке шлапнам тука, а воедно и сум многу возбуден, па неможам да барам низ темава дали има тастатури или копчиња за истите. Значи, овој викенд беше доста тежок во нашиот дом, голема количина на парични средства се одлеаа од домашниот буџет, но затоа многу среќа и радос' се влеа во нашите срца. Имено, денес ми стигнаа капачињата за тастатура и се решив да ги шлапнам на Keychron K6 и таа да ми биде дејли драјвер (или врајтер) на домашниот ПеЦе и да престанам да се мачам со Logitech MX Keys Mini Mechanical (ќе иде на продажба). My god колку добро изгледаат капачкиве, бооооооооо, преубавКи се. За куцање ми треба малку време да ги навикнам, малку се високи, ама мислам дека нема да биде проблем, али бооооооооо колку убаво изгледа сега тастатуратаааааааааа!!!

Еве и некое сличе, sorry, не знам баш како да сликам тастатури, појма немам кој агол треба да го фатам.
KeychronFixed-8.jpg KeychronFixed-9.jpg KeychronFixed-10.jpg KeychronFixed-11.jpg KeychronFixed-12.jpg KeychronFixed-13.jpg KeychronFixed-14.jpg

П.С. Поздрав до @fuzzjaw, људина, љу-ди-на!!!
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1.994
3.609
Не сум сигурен дека се води како компјутерска компонента, ама јас ја водам така па ке шлапнам тука, а воедно и сум многу возбуден, па неможам да барам низ темава дали има тастатури или копчиња за истите. Значи, овој викенд беше доста тежок во нашиот дом, голема количина на парични средства се одлеаа од домашниот буџет, но затоа многу среќа и радос' се влеа во нашите срца. Имено, денес ми стигнаа капачињата за тастатура и се решив да ги шлапнам на Keychron K6 и таа да ми биде дејли драјвер (или врајтер) на домашниот ПеЦе и да престанам да се мачам со Logitech MX Keys Mini Mechanical (ќе иде на продажба). My god колку добро изгледаат капачкиве, бооооооооо, преубавКи се. За куцање ми треба малку време да ги навикнам, малку се високи, ама мислам дека нема да биде проблем, али бооооооооо колку убаво изгледа сега тастатуратаааааааааа!!!

Еве и некое сличе, sorry, не знам баш како да сликам тастатури, појма немам кој агол треба да го фатам.
Погледнете го атачментот 119738Погледнете го атачментот 119739Погледнете го атачментот 119740Погледнете го атачментот 119741Погледнете го атачментот 119742Погледнете го атачментот 119743Погледнете го атачментот 119744

П.С. Поздрав до @fuzzjaw, људина, љу-ди-на!!!
Со фотосесииве да му е мерак на чоек да ти продајт нешто :D Со здравје да ги користиш, ептен добро легнале.
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
819
740
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-12700K
Motherboard
Asus Prime B660M-A D4
Storage
Samsung 980 pro 1tb hdd Toshiba 1Tb
PSU
Cooler Master Gold 1050W v2 Full Modular
RAM
2x8 Gb Kingston fury Beast 3600 mhz
Video card
gtx 1070 oc
Case
Deepcool Matrex 55 v3
Mouse
Bloody V7
Monitor
Alienware aw2521hfl 240Hz
OS
Windows 11
Малце да се подновиме.
 

Атачменти

  • 81CE8B55-64F4-491E-BA23-8FFB20653335.jpeg
    81CE8B55-64F4-491E-BA23-8FFB20653335.jpeg
    2,4 MB · Прегледи: 171

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.330
8.997
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
819
740
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-12700K
Motherboard
Asus Prime B660M-A D4
Storage
Samsung 980 pro 1tb hdd Toshiba 1Tb
PSU
Cooler Master Gold 1050W v2 Full Modular
RAM
2x8 Gb Kingston fury Beast 3600 mhz
Video card
gtx 1070 oc
Case
Deepcool Matrex 55 v3
Mouse
Bloody V7
Monitor
Alienware aw2521hfl 240Hz
OS
Windows 11
Па ако не е ова најголем мерак, тогаш не знам што е. Со здравје да се служиш и да ти расте продуктивноста. :)
Си реков дека еден ден ќе си го исполнам сонот и ќе си купам пц нај убав (за мене) Фала ви на сите и да ви се исполни се што ќе посакате.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.063
6.306
Скопје
www.facebook.com
Си реков дека еден ден ќе си го исполнам сонот и ќе си купам пц нај убав (за мене) Фала ви на сите и да ви се исполни се што ќе посакате.
Pa naravno, se pocnuva so kvalitetno psu.
Toa ke te sluze niz godinite ponatamu. Inaku dobar izbor.
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
819
740
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-12700K
Motherboard
Asus Prime B660M-A D4
Storage
Samsung 980 pro 1tb hdd Toshiba 1Tb
PSU
Cooler Master Gold 1050W v2 Full Modular
RAM
2x8 Gb Kingston fury Beast 3600 mhz
Video card
gtx 1070 oc
Case
Deepcool Matrex 55 v3
Mouse
Bloody V7
Monitor
Alienware aw2521hfl 240Hz
OS
Windows 11
Pa naravno, se pocnuva so kvalitetno psu.
Toa ke te sluze niz godinite ponatamu. Inaku dobar izbor.
Следен потег ми остана графичка но ќе биде сигурно после нова година моментално сум со 1070 така да ќе оди на продажба кога ќе ја земам таа.
 

doperrr

Gaining Experience
27 февруари 2022
35
60
Не сум сигурен дека се води како компјутерска компонента, ама јас ја водам така па ке шлапнам тука, а воедно и сум многу возбуден, па неможам да барам низ темава дали има тастатури или копчиња за истите. Значи, овој викенд беше доста тежок во нашиот дом, голема количина на парични средства се одлеаа од домашниот буџет, но затоа многу среќа и радос' се влеа во нашите срца. Имено, денес ми стигнаа капачињата за тастатура и се решив да ги шлапнам на Keychron K6 и таа да ми биде дејли драјвер (или врајтер) на домашниот ПеЦе и да престанам да се мачам со Logitech MX Keys Mini Mechanical (ќе иде на продажба). My god колку добро изгледаат капачкиве, бооооооооо, преубавКи се. За куцање ми треба малку време да ги навикнам, малку се високи, ама мислам дека нема да биде проблем, али бооооооооо колку убаво изгледа сега тастатуратаааааааааа!!!

Еве и некое сличе, sorry, не знам баш како да сликам тастатури, појма немам кој агол треба да го фатам.
Погледнете го атачментот 119738Погледнете го атачментот 119739Погледнете го атачментот 119740Погледнете го атачментот 119741Погледнете го атачментот 119742Погледнете го атачментот 119743Погледнете го атачментот 119744

П.С. Поздрав до @fuzzjaw, људина, љу-ди-на!!!
sick ngl :)
 

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
409
338
Се познава мераклија човек на хардвер :)
Дури и објаснувањето му е со мерак...:) кој патем секогаш остава интересен впечаток и држи внимание додека читаш. Разиграни зборови, а сепак одлично срочено.;)
(y)
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.330
8.997
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
MSI G241 LED eSports Gaming IPS 144Hz

Купен од Реклама5,нов неотпакуван со 36 месеци гаранција од Анхоч (писмена),купен по цена од 8500 денари :)

Погледнете го атачментот 119776
Погледнете го атачментот 119777
Одлично мониторче, со здравје да се служиш. Внук ми го зема истиот од анхоч и после 3 недели го полеа со кока кола и го цркна...
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.217
Мислења
918.957
Членови
32.879
Огласи
1.033
Најнов член
KalEl80
На врв Дно