• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.528
6.989
maxresdefault.jpg


Земено од Plaisio, околу 90 евра со повраток на данок. Одличен филинг да се вратам на freescroll, генерално согласно очекувањата освен софтверот малку заебава...
 

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
212
420
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
ASUS DUAL RX6600
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Dell Alienware 25' Gaming Monitor: AW2521HFLA
Монитор DELL Alienware 25″ од Dell Макпетрол за 18k. Разликата од TN до IPS е голема, од сите агли иста кристална чиста слика. Од побитните карактеристики би извоил дека е FHD, 240hz, 1ms, hdmi 2.0. Играм red dead 2, сликата е многу добра не забележувам никаков гоустинг или темни делови.
Сега за сега сум презадоволен
04788f858c9787a35a7dd47572767c0b.jpg

f199057f906b562ba284c25a5e10cb75.jpg

cec6069e5f7af299cdd92ca3cabbcc2c.jpgSent from my iPhone using Tapatalk
 

naumovski-andrej

Gaining Experience
26 април 2021
30
118
Finalmouse Starlight-12 Medium во Phantom colorway.

Пред тоа ASUS RTX3070 Dual OC, а на пат ми се Fractal Design Meshify 2 куќиште и 32GB DDR4 3600MHz CL14 TridentZ Royal меморија. $189 на официјалниот drop.

1642766578021.jpeg 1642766584732.jpeg
 
Последна промена:

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
205
318
Kрушево абер пристигна !

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.550
14.138
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.788
5.642
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
189$ за маус? Ахем.. цццц
Маусов е преубав, сега ги гледав сликите на сајтот, ова ти е piece of art, башка изработката е премиум во права смисла на зборот.

Башка:
1642777498274.png

A ти за 189$ за маус се секираш :D
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
168
213
Скопје
Finalmouse Starlight-12 Medium во Phantom colorway.

Пред тоа ASUS RTX3070 Dual OC, а на пат ми се Fractal Design Meshify 2 куќиште и 32GB DDR4 3600MHz CL14 TridentZ Royal меморија. $189 на официјалниот drop.

Погледнете го атачментот 108929Погледнете го атачментот 108930
Масата од каде ја зема? Ми личи на масивно дрво.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.649
11.031
Скопје
Маусов е преубав, сега ги гледав сликите на сајтот, ова ти е piece of art, башка изработката е премиум во права смисла на зборот.

Башка:
Погледнете го атачментот 108945

A ти за 189$ за маус се секираш :D

Што е ова? Претпоставувам од lootboxes? Никад не сум видел вакви цени. Мислам сум видел некој оружја за 5-10$ ама не за 2000 :oops:
 

goramn

Gaining Experience
6 март 2021
62
134
Кочани
Што е ова? Претпоставувам од lootboxes? Никад не сум видел вакви цени. Мислам сум видел некој оружја за 5-10$ ама не за 2000 :oops:
Нож. Различни скинови т.е. Овие се „смешни“ суми. Едни од поскапите шо може некој да ги земе, емералд батерфлај нож, е околу 25 илјади евра. Ги нема на стим маркет пошо има граница од 2 илјади евра. :)
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.647
1.561
Скопје
Стварно брат невидлив е квалитетот
Глуфче и од карбон фајбер за 1000$ може да купиш - - пак за година две ќе ти се измасти и ќе ти треба ново.
A4Tech можеш секоја година по 1000ден ново да си купиш и ич к, да не те боли.
Е сега ако е работата за флексање - може и со потпис од принцеза Дајана да купиш ама тоа е друг муабет - тука збориме за квалитет на хардвер
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
757
824
Струга
A4Tech i Natec се сосема солидни глуфци. За таа цена - добиваш невиден квалитет.

A4 Tech да, имам Bloody V7, поквалитетно глувче не сум имал. А пред 2 години земавме со братми Natec Krypton 770 (по цена од 2000 беа тогаш, џоа добар сензор), и поарно парите да си ги запалев. Никаков квалитет, никаква пластика, никаква изработка, крцкаше целото, кликовите ефтини, од страна имаше гума (демек за непролизгување, да собира пот, ергономика, што знам ти јас), таа цела се одлепи, десен клик пропадна и еден од страничните кликови дупло си кликаше (горе долу истите дефекти на двата мауси во рок од една година). Исто имав слушалки од Natec, катастрофа звук, предлабок бас, квалитет никаков, за една година се направија никакви.

А4 Tech посебна приказна се, имав G500 слушалки од 1800 денари, имаја реалистичен звук (солиден стерео, ни преголем бас, ни превисоки тонци, балансирано) и освем што се излупи скајот на хедбендот и слушалиците, и ден денес после 8 години работаат.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.301
2.550
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
Zotac GeForce RTX 3050
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Нож. Различни скинови т.е. Овие се „смешни“ суми. Едни од поскапите шо може некој да ги земе, емералд батерфлај нож, е околу 25 илјади евра. Ги нема на стим маркет пошо има граница од 2 илјади евра. :)
Дај те молам, образложи малце како тоа некој плаќаат 25k за скинови. Знам деца се залетуваат по скинови и глупости ама 25к е сериозна сума. Како се стекнува ваков скин, освен нели да го купиш по неразумна цена.
 

goramn

Gaining Experience
6 март 2021
62
134
Кочани
Дај те молам, образложи малце како тоа некој плаќаат 25k за скинови. Знам деца се залетуваат по скинови и глупости ама 25к е сериозна сума. Како се стекнува ваков скин, освен нели да го купиш по неразумна цена.
Оф топик сме, али исто, го отвараш од кутија. :)

1642885723082.png

Ова ти е пример батерфлај нож шо се исто паѓа од оваа кутија. Процентот е доста мал. :) Предложена цена на ножот е ~8к евра.

Исто и овие:
1642887051012.png

Тие шо се поскапи ги нема на маркет пошо одма се купуват или трејдат. Превише расне цена веќе со години. Исто други скинови се сувенир ретки ајтеми со стикери шо се вртоглави. Гледај ги овие: cantry.dev

Ептен оф топик. :<

А сеа он топик.
Не се компоненти за у компјутер, али парче хардвер е кое помага да нема „ај држи мисла да идам до вц“ и после изгубени у муабет.

Sennheiser Momentum True Wireless 2:
20220122_225846.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.155
Мислења
891.715
Членови
31.495
Огласи
30
Најнов член
WhatThePuck
На врв Дно