Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
179
74
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,974
2,557
Wow keyboard од кај го купи?
Која цена?
Извини членот е малку нејасен, ама испив билобил, два ред була, јако се сконцентрирав и го најдов одговорот кој ти е потребен. Значи прилично сум сигурен дека одговорот е

White Shark Gaming Shinobi Red Switch :1990Мкд Anhoch
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
110
111
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
Од анхоч
3.5" 1TB Toshiba P300 2,090 ден
External 2.5" 1TB USB 3.0 Verbatim Silver 2,790 ден
Fury Brawler mouse 390ден:cool:
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,160
3,400
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,535
4,758
^
Со здравје да го користиш, солидно SSD за цената. Ме ставаш у мисла да пазарам и јас едно. :D

Инаку, требало да ти дадат гарантен лист, не знам во случај на дефект, дали ке ти признаат готовинска фактура. :)
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,160
3,400
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Има гарантен, позади готовинската фк-ра е, не се гледа.
Јас им побарав дополнително готовинска за во фирма. :)
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
608
721
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

Атачменти

 • 175DB792-C8BE-4FD7-B3CD-0CC26746DC9F.jpeg
  175DB792-C8BE-4FD7-B3CD-0CC26746DC9F.jpeg
  1.7 MB · Прегледи: 171

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,115
1,935
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Cooler Deepcool Gammaxx 400 V2 Blue 1.290 ден. од Анхоч
Best bang for your buck.
IMG_20211114_155558.jpg
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,273
4,651
Ethermine
www.facebook.com
После многу години, pre-built pc.

i7 Intel® Core™ i7-11700KF
NVIDIA® GeForce® RTX3080 TUF ASUS
32GB DDR4 U-DIMM x 4
1TB SATA 7200RPM 3.5" HDD
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD
700W power supply (80+ Gold, peak 750W)
И се останато што оди со

Купен од нептун 138.999.
Да ти се трампам со каблите 8 пинските за гпу ? :D
Иам на кабел 1х8 пински и не ми вршаат работа.
Ми требаат на кабел од chietec 2x8 пински.
 

-Ata-

Gaining Experience
2 декември 2010
125
124
После многу години, pre-built pc.

i7 Intel® Core™ i7-11700KF
NVIDIA® GeForce® RTX3080 TUF ASUS
Слично друже, од i7 3770 со nvidia 1080
на rog ASUS GAMING PC G35DX-21202T
кул кукиште
AMD Ryzen™ 9-5900X
Рам 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
Диск 1TB 7200RPM + 1TB M.2 SSD PCIE NVME
Графичка карта NVIDIA® GeForce® RTX 3080 10GB
750W 80 PLUS (GOLD)
земено од сет

фино работи, x8 подобрување во брзина од предходно
би сменил nvme со gen 4

еве допонително инфо што не може да се најде нигде на нет
 • NVME-то е интел gen 3
 • рамот Micron Technology ?! (првпат слушам)
 • графичката е ASUS TUF верзија од 01.09.2020


*можеле каблињата на напојувањето да бидат еднобојни, али небитно
 

Атачменти

 • 2.jpg
  2.jpg
  287.9 KB · Прегледи: 119
 • 1.jpg
  1.jpg
  772.6 KB · Прегледи: 120
 • 3.jpg
  3.jpg
  171 KB · Прегледи: 107
 • 4.jpg
  4.jpg
  199.3 KB · Прегледи: 97
 • 5.jpg
  5.jpg
  254.1 KB · Прегледи: 114

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
901
546
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
се подновив со еден HAF случај за кој замарав неколку членови на неколку пати,
билдав со шрафчиња едно два три саата од едно мало куќаре во новиот HAF...
се вклучи од прва,
остана уште мистеријата со трите кулери со чудни три пин конектори...
слики пред и потоа...
ќе треба да се позанимавам со кабли за викенд (ако не ме мрзит)

и конечно се префрлив од red district кон функционалност...
1637875981760.jpg 1637876040033.jpg
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,354
16,434
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Asus Rog Strix Gaming Z690-A WiFi DDR4 + Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4-4266 CL19, поклон од Дедо Мраз. Чекам да ми донесе уште еден таков кит рам и процесор i9 12900kf.

Ќе оди на тест бенч и споредба со: па ќе одлучам што ќе задржам, а што ќе оди по компјутери на деца.
 

Атачменти

 • 20211125_155753.jpg
  20211125_155753.jpg
  948.5 KB · Прегледи: 93
Последна промена:

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
901
546
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Asus Rog Strix Gaming Z690-A WiFi DDR4 + Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4-4266 CL19, поклон од Дедо Мраз. Чекам да ми донесе уште еден таков кит рам и процесор i9 12900kf.

Ќе оди на тест бенч и споредба со: па ќе одлучам што ќе задржам, а што ќе оди по компјутери на деца.
Што и да му дадеш на дете ќе му биде споро и ќе бара повеќе... со здравје гејмање и двајцата...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,301
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно