1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко

  Kako mozes uste da si na Standarden it forum izgled... Come to the dark side we have cookies... :) :)
   
  На Dark HaCkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Абе знаеш дека тоа не ни ми текнало да го сменам :)
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,827
  26,018
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Одма на темен изглед да не правам ексеси:)
   
  На Dark HaCkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,077
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  So pari ja zema pastata i kolku gr e
   
 5. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  па нормално дека со пари ја земав, 30 грама е и достава до дома за точно 8 дена ми пристигна
   
  prichina, xenon и на dejan_str им се допаѓа ова.
 6. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,225
  1,272
  2 Август 2009

  Хахахаха мислам дека мислеше ШТО пари ја зема,а не дали си ја земал со пари. Made my night :D
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  епа тоа кога брзаме во нешто и не го тумачам мислењето нема веза ајде :D цената ми испадна на паста 25.9 долари или 1212 денари плус превоз 232 денари се вкупно 1444 денари за 30 грама паста
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Си требал MX-3/4 да земеш :)
   
  На Dark HaCkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  MX-3 немаше MX-4 беше многу поскапа и во помала грамажа не ми се исплакаше за тоа не ни ја земав
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Една туба од 5 грама, е доста за без малце 10-на употреби, така да незнам што ќе ти се 20 грама :D
   
 11. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  ќе ги мачка на леб :oh::oh::oh::oh::oh::oh::oh::oh::oh:
  премногу си земал . и си требал да земеш mx4 ако веќе зимаш паста со висок квалитет.
   
 12. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Како доста ми се секој ден ми носат компјутери на поправка со исушени пасти вака нека има не секој месец ке купувам ја пасти

  што ке ми mx4 кога дупло поскапа добра е и оваа mx 2 иначе е 30 грамска е
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Ах ако работиш тоа е веќе друга приказна.

  Јас мислев за лична употреба си купил толку голема количина.
   
  На Dark HaCkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Ма не што ке ми е за лична употреба овдека има за ставање до 30 до 40 процесори башка ми треба и за сервис на некоја поправка на некој телевизори каде има греење исто на процесорите и вертикалите
   
  На shifty и psyside им се допаѓа ова.
 15. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Денеска ми стаса и Кулерот :D [​IMG]
  Нарачаката беше на 15.07 еве го денеска пристигна за точно 5 дена ептен брзи овие :)
   
  На DaVoRkNe и dejan_str им се допаѓа ова.
 16. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  555
  361
  2 Март 2010
  Машко
  Хакер, сподели од кој сајт нарачуваш :)
   
 17. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  http://arctic.ac/en/ фирмава е посебно за кулери такви ствари доставата им е многу брза од 7-12 дена преку хонг конг пошта ти го пракаат со бројче работат и со дебитни картички и не се преваранти сериозна е фирмава а и кулерите им се едни од нај добрите и повеќето се мулти компитабилни со повеќе сокети
   
 18. krisbt

  krisbt
  Gaining Experience

  18
  72
  16 oктомври 2011
  Машко
  Pro 128GB
  840 Pro.jpg
   
  На psyside, DaVoRkNe, gokica и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. gokica

  gokica
  Модератор

  8,550
  10,639
  13 Јуни 2009
  Удирам еден бамп на темава зашто мислам дека се измешаа работите со темата „Со што последно сте се подновиле? v2“.

  Подобро е овде да оди хардвер а во таа тема да оди се останато што не е за тука.
   
  psyside, krema, AlexM и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. PolatAlemdar

  PolatAlemdar
  Intern

  3
  2
  2 Август 2013
  Машко
  Рам од 128 мб
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 21. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Уште постојат? :D
   
 22. PolatAlemdar

  PolatAlemdar
  Intern

  3
  2
  2 Август 2013
  Машко
  да да
   
 23. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,239
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 24. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,443
  15 Јануари 2011
  Машко
  13.8 стави од старт - спијат.

  Не ги вози над 1050mhz по јадро на почеток, иако можат да одат и до 1300mhz индивидуално во CF знаат да прават проблеми.

  За рам клокање не очекувај многу, Sapphire има најлош рам од сите...

  И нека дојде некој после да ми каже дека NVidia се закон...една само 780 има на форумов, која иако сама по себе е супер, кога ќе се земе цената во предвид (скоро колку 2 х 7970) е тотално вон сите разумни математики. (За неразумни математики и неограничени буџети нормално Quad Titan, 4x графички се најдобра опција во моментов)


   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 25. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Nvidia се закон! :D Критикуваш фирма(нвидиа) а споредуваш модел на графичка.Ако гледаме така AMD 7990 кошта скоро колку 3x7970ki.За гејминг секогаш подобро решение е Single GPU него мулти(посебно AMD CrossFire) Какви сакат драјвери нека извадат AMD,И нека тераат полититки ,Mikrostatering е проблем во сржта на самата Multi GPU конфигурација и Драјвер неможе Тотално да го отстрани.GTX780 е Ентузијаст карта,тука најдоброто за парите не важи,се знае која група на луѓе се таргетот.GTX780 Или титан нудат најдобар гејмплеј од било која AMD Single Или Multi GPU конфигурација.А веке Multi GPU за гејминг и покрај што нема смисла,пак со nvidia го бива повеќе(И покрај новите драјвери на AMD)Но како што кажав Single GPU е најдобро решение за флуиден гејмплеј и тука GTX780 е цар
  @Gojdo со здравје да ги користиш 7970ките
   

Сподели

Вчитување...