• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Mario Markovski

Gaining Experience
29 ноември 2018
46
59
Artikl | SBOX овакво земав ја и сум до сега задоволен ептен, ми ослободи место на биро ем може кај сакам да го возам мониторот лесно. 27" без проблем тера, има и попрост систем, на вертикално стубче Artikl | SBOX
Ruvex-A doo – Computers/Technology од овде .. во беверли се капиштец. Малце е за плаќање "комплицирано" пошто на профактура наплаќа неможе кеш

edit сега гледам тек дека е 32" .. на првиот нема да го држи до 6.5кг е, мониторов читам е 7.5кг? .. ама тој на ступче другиот ќе го вози.
Kolku pari bese drzacot ?
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,814
4,364
Ethermine
www.facebook.com
Тро да се пофалам. Sapphire Nitro Plus 5700xt специјално за мајнинг си ги собрав. Цена 29.000ден од карта.
Мн ефикасни за мајнинг и со мн мала потрошувачка на цел риг со по 6 карти.
Screenshot_57.png
Screenshot_58.png
Заборавив да наведам останати делови на ригот :
Maticna Gigabyte Z390 D
CPU i3 9100F
Ram ddr4 Kingston 8gb 2400mhz.
Ssd 120gb Kingston.
PSU 1000w Coolermaster V1000 full modular.
 
Последна промена:

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,166
4,462
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Нели ригови не се сметаа за персонален компјутер?:)
 

Gucci

On your way to fame
5 јули 2011
841
780
Си се подновив со нов монитор за персоналниов сметач, ASUS VG249Q од Сетек за 12600 денари, од кои 600 денари шклап пак кај мене вџеб :geek:
Прв 144 монитор, мучо импресо сега за сега.

1602323680038.jpg
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
86
55
Си се подновив со нов монитор за персоналниов сметач, ASUS VG249Q од Сетек за 12600 денари, од кои 600 денари шклап пак кај мене вџеб :geek:
Прв 144 монитор, мучо импресо сега за сега.

Погледнете го атачментот 91974
Од сити мол да не го зема? Со здравје да се користи :)
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,114
3,302
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-9100F (6M Cache, 3.60GHz, up to 4.20 GHz)
Motherboard
GIGABYTE - Z370P-D3
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 - 8GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Последна промена:

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
86
55

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,343
3,883
Барокно Скопје

ARMac

Орган
2 октомври 2010
6,925
8,158
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Да си го изладам малце процесорот тој од потпис, на место на Wraith Prism (НЕ ГО ПРОДАВАМ).

И 3 вентилатори за промаја. Од анхоч малопродажна.

Neptwin V2 - 2500 ден.
120 Deepcool од 360 ден. парче

IMG_20201017_145443.jpg

IMG_20201017_145741.jpg
 

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
561
630
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

Focusrite Scarlett 2i2 2nd edition.

За да се елиминира coil whine (се слушаше на слушалки на висок fps) и за фантом за xlr mic. 6k денари многу малку користен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,577
Мислења
823,806
Членови
28,079
Најнов член
ivannalex
На врв Дно